Burc yorumlari

 • 12 milyon kişi devletle işini böyle görüyor

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada Türkiye’de ”e-devlet” kullanıcı sayısının 12 milyonu aştığı bildirildi.

  Türkiye’de ”e-devlet” kullanıcı sayısının 12 milyonu aştığı bildirildi.

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’de bilgi ve iletişim toplumu olma yolunda atılan adımların meyvesini vermeye başladığı belirtilerek e-devlet sistemini kullanan sayısının 12 milyonu aştığını belirtildi.

  ”E-devlet kapısının” 18 Aralık 2008 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldığı, açılışla birlikte 22 kamu hizmetinin, elektronik ortamda verilmeye başlandığının anımsatıldığı açıklamada,  ”e-devlet” üzerinden verilen hizmet sayısının aradan geçen süre içerisinde 304’e ulaştığı kaydedildi.

  Açıklamada, ülke genelinde ”e-devlet” kullanıcı sayısının 12 milyonu aştığı belirtilerek, kullanıcı sayısında 3 milyon 623 bin ile İstanbul’un ilk sırada yer aldığı, bu kenti 965 bin kullanıcı ile Ankara’nın, 825 bin kullanıcıyla da İzmir’in takip ettiği bildirildi.

  En fazla kadın kullanıcı oranı İzmir’de

  ”E-devlet” kullanıcılarının cinsiyet durumuna göre, kullanıcıların yüzde 23’ünü kadınlardan oluştuğunun kaydedildiği açıklamada, bu oranın İzmir’de yüzde 32 olduğuna işaret edildi.

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da ”e-devlet” kullanımı verilerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, ”Türkiye’deki e-devlet kullanıcılarının yüzde 7’si İzmir’de. İzmirliler, kamu ile ilgili işlemlerini e-devlet üzerinden yapmaya alıştı. Bu, İzmir’in gelişime açık yüzünü gösteriyor” ifadesini kullandı.

  Okunma Sayısı ; 1.228

  12 milyon kişi devletle işini böyle görüyor Benzer Yazılar

  Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Fenerbahçe’ye yapılan saldırı nedeniyle flaş bir öneride bulundu. Galatasaray Sportif
  Kayseri Elektrik T.A.Ş’nin sermayesinde bulunan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ait yüzde 20 oranındaki hissenin özelleştirme
  Polisan Holding AŞ, 19 milyon 750 bin lira tutarında halka açılma yoluyla hisse senedi ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda
  İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 1,64 değer kazandı.
  İMKB Başkanı İbrahim Turhan ‘İşletmelerimizin halka arza önem vermesi, yatırımcılarımızın finansal okur yazarlık çabalarının artırılması

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  12 milyon kişi devletle işini böyle görüyor Etiketler