Burc yorumlari

 • 5 milyon kişinin maaşına inceleme

  SGK, kayıtlı gözüken ücretlerde yaşanan kayıpların peşine düşecek. Yüksek maaş ödediği halde çalışanının maaşını düşük beyan eden şirketler için çalışma başlatılacak.

  Hükümet sosyal güvenlikteki kara deliği kapatmak için yeni bir adım atıyor. Hedef, kayıtlı gibi görünen maaşlardaki kayıtdışı işlemleri önlemek.

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), çalışanlarının maaşlarını düşük beyan eden işyerlerini yakın takibe alacak.

  Türkiye’de devlet memurları dışında kalan 11 milyon sigortalı çalışanın yarısına yakınının düşük ücretli gösterildiği tahmin ediliyor.

  SGK bu durumun önüne geçmek için meslek gruplarının reel ücret skalasını tespit edecek. Böylece bir mühendis ya da gazeticinin ortalam gelir aralığı belirlenecek. Bunun altında maaş gösterilen işyerleri için çalışma başlatılacak.

  Sigorta prim gelirlerini önemli ölçüde arttırması beklenen eylem planının 2012 sonuna kadar hayata geçirilmesi planlanıyor.

  Okunma Sayısı ; 1.120

  5 milyon kişinin maaşına inceleme Benzer Yazılar

  Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Fenerbahçe’ye yapılan saldırı nedeniyle flaş bir öneride bulundu. Galatasaray Sportif
  Kayseri Elektrik T.A.Ş’nin sermayesinde bulunan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ait yüzde 20 oranındaki hissenin özelleştirme
  Polisan Holding AŞ, 19 milyon 750 bin lira tutarında halka açılma yoluyla hisse senedi ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda
  İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 1,64 değer kazandı.
  İMKB Başkanı İbrahim Turhan ‘İşletmelerimizin halka arza önem vermesi, yatırımcılarımızın finansal okur yazarlık çabalarının artırılması

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  5 milyon kişinin maaşına inceleme Etiketler