Burc yorumlari

 • Ak Parti’den vekillerine 4+4+4 alarmı

  Meclis Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sadık Yakut’un başkanlığında saat 15.00’te toplandı. Genel Kurul’da akşam saatlerinde 4+4+4 teklifinin görüşülmesi bekleniyor.

  Teklifin geçmesi için adeta alarm veren AK Parti Grubu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nun 27 Mart -5 Nisan 2012 tarihleri arası aralıksız çalışacağını belirterek tüm bakan ve milletvekillerinden (hafta sonları dahil) yurt içi ve yurtdışı resmi ve özel programlarını TBMM Genel Kurulu’nda olacak şekilde yapmalarını istedi.

  AK Parti TBMM Grup Başkanlığı’nın hazırladığı TBMM gündeminde ise tüm bakanlar, tüm genel başkan yardımcıları ve tüm yönetim kurulu üyelerinin nöbetçi olduğu ifade edildi.

  -DANIŞMA KURULU’NDA ANLAŞMA SAĞLANAMADI-

  Bugün toplanan Danışma Kurulu’nda anlaşma sağlanamadığından Genel Kurul’da AK Parti, CHP, MHP ve BDP’nin grup önerileri konuşulacak.

  AK Parti’nin grup önerisinde Genel Kurul’un iki haftalık çalışma programı yer alacak. Buna göre temel kanun olarak görüşülecek olan 4+4+4 teklifi üzerindeki görüşmeler bugün başlayacak ve yarın da devam edecek. 27 Mart ve 28 Mart tarihlerinde Genel Kurul, günlük programın bitimine kadar çalışacak. Perşembe günü kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı tanıyan tasarı görüşülecek. AK Parti, Cuma günü de 2B olarak adlandırılan Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun Tasarısı’nı getirmeyi planlıyor.

  31 Mart Cumartesi günü ise CHP’nin, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay hakkında verdiği gensoru önergeleri görüşülecek.

  Bu arada Danışma Kurulu’nda CHP’yi temsilen İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu katıldı.

  CHP’Lİ İNCE: “BURASI BAKKAL DÜKKANI DEĞİL”

  CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç hakkındaki gensoruyu 20 Mart 2012’de saat 19.50’de zimmet karşılığı TBMM Başkanlığına teslim ettiklerini, TBMM Başkanlığının basıp dağıttığı gensoru metninde geliş tarihinin ise 21 Mart olarak yazıldığını belirterek, “Burası bakkal dükkanı değil. AKP Grubu Meclis Başkanlığını yönetemez. Meclis Başkanlığı irade kullanamıyor yani parmağında oynatılıyor. Sayın Çiçek gelip buraya açıklama yapmalıdır” dedi.

  -SADIK YAKUT’A “GEÇMİŞ OLSUN” DEDİLER-

  Meclis Genel Kurulu’nda konuşan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ve BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan bir süre önce ameliyat olan Meclis Başkanvekili Sadık Yakut’a geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

  MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır da, Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının 3. yılı nedeniyle söz aldı ve, “Gerçekten şüpheli bir ölüm. Ölümün altındaki sır perdesi aralanmalı” dedi.

  AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’de, “Vefatının 3. yılında merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle anıyoruz. Mekanı cennet olsun” dedi.

  -GENSORU ÖNERGELERİ OKUNDU-

  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç hakkındaki gensoru önergesi okunurken Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, “Dağıtılan nüshasında Başkanlığa geliş tarihi sehven 21. 03. 2012 olarak yazılmıştır. Bu gensoru önergesinin Başkanlığa geliş tarihinde 20.03.2012 tarihi olacaktır” dedi.

  CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de, “Biz Sayın Suat Kılıç hakkında gensoruyu 20 Mart 2012’de akşam saatlerinde 19.50’de zimmet karşılığı TBMM Başkanlığı’na teslim ettik. 21’i değil, 20 Mart. TBMM Başkanlığı’nın basıp dağıttığı Suat Kılıç hakkındaki gensoru metninde gensorunun başkanlığa geliş tarihi 21 Mart 2012 olarak yazılıyor. Böyle bir şey olamaz. Ne demek sehven yani sehven cinayet mi işleniyor. Burası bakkal dükkanı değil. Meclis Başkanlığı gereğini yapmak zorundadır. AKP Grubu Meclis Başkanlığı’nı yönetemez. Meclis Başkanlığı irade kullanamıyor yani parmağında oynatılıyor. Evrak memurluğunun ötesine geçiyor Meclis Başkanlığı, Sayın Çiçek gelip buraya açıklama yapmalıdır” dedi.

  Sadık Yakut da, “Bir yanlışlık yapılmış zaten ben de onun yanlış olduğunu söyledim” dedi.

  AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ise, “Bahsedilen olayla ilgili olarak AK Parti Grubu’nun müdahalesi, bilgisi söz konusu değildir. Meclis Başkanlığını biz yönetmiyoruz. Kendi iradesiyle yönetilmektedir. Böyle bir ithamı kabul etmiyoruz. Reddediyoruz” dedi.

  (ANKA)

  Okunma Sayısı ; 1.068

  Ak Parti’den vekillerine 4+4+4 alarmı Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Ak Parti’den vekillerine 4+4+4 alarmı Etiketler