Burc yorumlari

 • Ankara misketi duyunca piste fırladılar

  Avustralya’nın Melbourne kentinde bu yıl beşincisi düzenlenen Victoria Market Türk Pazar Festivali’nde Aborijinler piste fırlayarak Türklerle Ankara’nın misket havasını oynadılar.

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  Birbirinden kıvrak Aborijin figürlerini Türk oyun havalarına uydurmakta zorlanmayan Aborijinler, sıra halaya gelince hemen Türklerle el ele tutuşup gruba iştirak ettiler.

  Uzunca bir süre oyun havaları ile coşan Aborijinler AA mikrofonuna Türkçe konuşmak için yoğun bir çaba içerisine girdiler. Türkiye’deki arkadaşına selam göndermek isteyen Jowe (yerel dilde bebek kanguru anlamına geliyor) isimli Aborijin, arkadaşının adını bir türlü hatırlayamayınca “Türkiye’deki herkese selamlar” demekle yetindi.

  Müziğin yeniden başlaması ile hemen oynamaya başlayan Jowe, “Türk oyunları çok güzel, Türk Kültürü dünyanın en iyi kültürü” dedi. Oyun havalarına resim çektirirken bile eşlik eden Aborijinler, festivale katılanlardan bolca alkış aldılar.

  Okunma Sayısı ; 1.146

  Ankara misketi duyunca piste fırladılar Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Ankara misketi duyunca piste fırladılar Etiketler