Burc yorumlari

 • Arınç: Başbakan inceler ve gereğini yapar

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bazı MİT mensupları hakkında soruşturma izni taleplerinin Başbakanlığa gönderilmesine ilişkin” Sayın Başbakanımız talebi inceler ve gereğini yapar” dedi.

  Bülent Arınç, AK Parti Ankara İl Başkanlığınca Kocatepe Kültür Merkezinde düzenlenen ”Akif’ten Asım’a” adlı Mehmet Akif Ersoy’u anma programına gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Bir gazetecinin KCK soruşturmasını yürüten cumhuriyet savcılarının, bazı MİT mensupları için Başbakanlıktan izin talebinde bulunduklarını anımsatarak, değerlendirmesini sorması üzerine Arınç, ”Bununla ilgili bir kanun vardı. Yine TBMM, MİT Kanunu’nun 26. maddesini daha da genişleten yeni bir yasal düzenleme yaptı. Bu yasal düzenlemede imzalandı, yürürlüğe girdi. Şu anda soruşturmayı yürüten savcılar, Başbakanlığımızdan izin talebinde bulunmuşlarsa, yapılacak şey çok basittir. Sayın Başbakanımız talebi inceler ve gereğini yapar” yanıtını verdi.

  Okunma Sayısı ; 1.020

  Arınç: Başbakan inceler ve gereğini yapar Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Arınç: Başbakan inceler ve gereğini yapar Etiketler