Burc yorumlari

 • Assange siyasete giriyor

  Wikileaks’in kurucusu Julian Assange siyasete girmeye hazırlanıyor. Wikileaks’ten yapılan açıklamada, Assange’ın ülkesi Avustralya’da senatörlüğe adaylığını koyacağı ifade edildi.

  Julian Assange, ülkesi Avustralya’da siyasete girmeye hazırlandığının mesajını verdi. Assange’ın kurucusu olduğu “Wikileaks” platformundan twitter aracılığıyla yapılan açıklamada, Assange’a yönelik davanın sürüyor olmasının herhangi bir sorun teşkil etmediği ve 40 yaşındaki Julian Assange’ın ülkesi Avustralya’da senatörlüğe adaylığını koymaya karar verdiği belirtildi. Avustralya’da senato seçimlerinin gelecek yıl yapılması bekleniyor..

  Afganistan Savaşı ile ilgili yayınladığı on binlerce belge ile gündem yaratan internet platformu Wikileaks’in kurucusu Julian Assange, İsveç’e iade edilecek. Londra’daki temyiz mahkemesi iade kararını onadı.

  Wikileaks’in kaynakları kurudu

  Amerikan hükümetinin gizli yazışmalarını yayınlayarak tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken Wikileaks platformunun kurucusu Julian Assange, ülkesi Avustralya’da soruşturmaya uğramış ancak polis Assange’ın Avustralya yasalarını çiğneyen bir eylemde bulunmadığı sonucuna varmıştı.

  Kararın yakında açıklanması bekleniyor

  Şu anda İngiltere’de ev hapsinde tutulan Assange’ın İsveç’e iadesi isteniyor. İsveç’te cinsel suçlarla karşı karşıya bulunan Assange, İngiltere’de yakalanmış ve yargılanmış, İngiltere Temyiz Mahkemesi Assange’ın İsveç’e iade edilmesine karar vermişti. Assange’a ilişkin nihai kararın önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

  Almanyanın Sesi

  Okunma Sayısı ; 1.137

  Assange siyasete giriyor Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Assange siyasete giriyor Etiketler