Burc yorumlari

 • Bağış’tan TÜMSİAD tavrı: Kıvırmıyorlar

  Başmüzakereci Egemen Bağış, Brüksel’de TÜMSİAD üyesi iş adamlarına hitap ederken, ”TÜMSİAD’ı önemsiyorum, çünkü kıvırmıyor” dedi.

  Avrupa Birliği Bakanı ve TÜMSİAD Brüksel Temsilciliğinin düzenlediği yemekli toplantıda konuşan Bağış, ”Çeşitli vesilelerle ben ve birçok bakan arkadaşımız TÜMSİAD üyeleriyle bir araya geliyoruz. Bazen TÜMSİAD’ı neden bu kadar önemsediğimi soruyorlar. Birkaç sebebi var. Bir tanesi TÜMSİAD benim milletimi temsil ediyor. Milletimi derken herhangi bir grubu değil. Eskiden Türkiye’de iş adamları dernekleri dendiği zaman bırakın Türkiye’nin genelini sadece İstanbul’un belirli mahallelerinde oturan insanların kurduğu derneklere önem verilirdi. Ama hamdolsun bugün Türkiye’nin her yerinde iş dünyası temsil ediliyor” diye konuştu.

  Bağış, TÜMSİAD’ı önemsemesinin bir diğer nedenini açıklarken, ”Anadolu tabiriyle söylüyorum, kıvırmıyor” deyince büyük alkış aldı.

  Bakan Bağış, ”Bu kardeşiniz 10 yıldır siyasette. Gün geldi Cumhuriyet tarihinin en büyük başarılarına imza atan o Başbakanımızın yanında o büyük mutlulukları paylaştı, gün geldi Başbakanımızla birlikte Anayasa Mahkemesi’nde yargılanma onuruna da nail oldu, gün geldi demokrasimizin güçlenmesi için sokak sokak dolaşıp referandum için destek istedik, gün geldi seçim zamanında Allah bu ülkeyi bir koalisyondan korusun istikrarımızı korumamız lazım dediğimizde baktık ki yine arkamızda TÜMSİAD var” ifadesini kullandı.

  TÜMSİAD’ın vergi ödeme konusundaki hassasiyetini öven Bağış, şöyle konuştu:

  ”Bugün TÜMSİAD üyeleri vergisini öderken huzur içinde ödüyor. Çünkü ödediği verginin oraya buraya peşkeş çekilmeyeceğini, herhangi bir şekilde hortumlanmayacağını biliyor. Nereden biliyor? Cumhuriyet tarihi boyunca 1923’ten 2002’ye kadar toplam 6100 kilometre yol yapabilen devlet son 9 yıl içinde bunun üzerine 16.500 kilometre yol yapabildiyse sizin ödediğiniz vergilerle yaptı. 2002 yılında iç hatlarda uçağa binen insan sayısı 8 milyon iken bu rakam 2010 sonunda 102 milyona çıktıysa sizin sayenizde oldu. Eğer biz Türkiye’nin dört bir yanındaki her bir evladımıza ücretsiz ders kitapları dağıttıysak sizlerin sayesinde verdik. Bu kadar hastane, baraj, havaalanı sizlerin ödediği vergilerle yapıldı. Onun için ödediğiniz verginin karşılığını aldığınızı görüyorsunuz.”

  TÜMSİAD’ı bir diğer önemseme nedeninin terörle mücadeleye verdiği destek olduğunu anlatan Bağış, ”Kardeşi kardeşe düşürmek isteyen sapık zihniyetlere en doğru cevabı TÜMSİAD, kardeşlik, hoşgörü ve birliktelik mesajlarıyla veriyor” diye konuştu.

  Türkiye’nin terörle mücadeleye 300 milyar dolar harcadığının tahmin edildiğini belirten Bağış, ”Bu parayla 450 bin kilometre duble yol yapılıyor, üçüncü köprü için ihaleler açıyoruz, ama 300 milyar dolara 150 tane köprü yapabilirdik. Bu bahsettiğim rakam sizin, benim, hepimizin parası. Birilerinin kardeşi kardeşe kırdırtarak Türkiye’yi fakirleştirme çabalarına hep beraber direneceğiz, hep beraber son vereceğiz. İnadına kardeşlik, inadına demokrasi, inadına işbirliği diyeceğiz. Türkiye’yi bütün vatandaşlarını zenginlik olarak gören güçlü bir ülke haline getireceğiz” ifadesini kullandı.

  AA

  Okunma Sayısı ; 1.146

  Bağış’tan TÜMSİAD tavrı: Kıvırmıyorlar Benzer Yazılar

  Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Fenerbahçe’ye yapılan saldırı nedeniyle flaş bir öneride bulundu. Galatasaray Sportif
  Kayseri Elektrik T.A.Ş’nin sermayesinde bulunan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ait yüzde 20 oranındaki hissenin özelleştirme
  Polisan Holding AŞ, 19 milyon 750 bin lira tutarında halka açılma yoluyla hisse senedi ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda
  İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 1,64 değer kazandı.
  İMKB Başkanı İbrahim Turhan ‘İşletmelerimizin halka arza önem vermesi, yatırımcılarımızın finansal okur yazarlık çabalarının artırılması

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Bağış’tan TÜMSİAD tavrı: Kıvırmıyorlar Etiketler