Burc yorumlari

 • Bahçeli Çanakkale mesajını twitter’den verdi

  MHP lideri Bahçeli, geleceğin geçmişin bereketli bağrından yükseleceğini, iddia ve ilhamını buradan alacağını belirterek, “Çanakkale ruhu kalbimizi kuşatan dikenli telleri eritecek” dedi.

  Bahçeli Şehitler Günü öncesinde görüş ve düşüncelerini Twitter üzerinden takipçileriyle de paylaştı. Geleceğin geçmişin bereketli bağrından yükselip, iddia ve ilhamını buradan aldığını kaydeden Bahçeli, “Mazinin muzafferlikle şahlanışı ve manevi ihtişamın vücuda gelmesiyle coşması kudretli yarınların müjdesi ve mesajıdır. 97 yıl önce Çanakkale’de, cihana kanlı fermanla duyurulan destan tıpkı böyledir.

  Bana göre Çanakkale; imkânsızın imhası, mucizenin ilamı, bağımsızlık tutkusunun ilelebet yaşayacağının adı ve tanımıdır. Metrekareye düşen binlerce mermide, cephelerde yükselen nidalarda milletimizin umutları, heyecanları ve hiddeti vardı. Çanakkale Deniz Zaferi’ni bizlere yaşatan kahraman ceddimizi şükran ve hürmet hislerimle anıyorum. Kefensiz bir halde vatanın koynunda yatan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

  Çanakkale ruhunun kalplerimizi kuşatan dikenli telleri eriteceğini ve sımsıkı bir şekilde kardeşlik hissiyatının tazeleyeceğini düşünüyorum. Ayrıca bir gün önce Afganistan’da şehit olan milletimizin aziz evlatlarına Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, ailelerine ve büyük Türk Milleti’ne sabır ve başsağlığı temenni ediyorum” dedi.

  Okunma Sayısı ; 1.109

  Bahçeli Çanakkale mesajını twitter’den verdi Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Bahçeli Çanakkale mesajını twitter’den verdi Etiketler