Burc yorumlari

 • Balkanlarda bisiklette T

  Türk bisiklet firması Salcano’nun Bosna Hersek’in Tuzla şehrinde düzenlediği Salcano Dağ Bisikleti Kupası’nda, Türk sporculardan Bilal Akgül birincilik, Semra Yetiş ikincilik kürsüsüne çıktı.

  Tuzla’da yapılan Salcano Dağ Bisikleti Kupası’nda, ormanlık alandaki 5,5 kilometrelik zorlu parkurda erkekler 6, bayanlar 4 tur atarak yarışı tamamladı. Yarışa Tuzla halkı da yoğun ilgi gösterdi.

  Elit erkekler kategorisinde, Türk sporcu Bilal Akgül, yarışı 1 saat 27 dakika 24 saniyede tamamlayarak birincilik kürsüsüne çıktı. Bu kategoride ikinciliği 01.27.27’lik derecesiyle Sırp Bojan Djurdijk, üçüncülüğü ise 01.29.18’lik derecesiyle Sloven Urban Ferencak elde etti.

  Elit bayanlar kategorisinde ise birinciliği Salcano takımının Sırp sporcusu Jovana Crnogorac, 1 saat 9 dakika 34 saniyelik dereceyle kazandı. Bu kategoride Türk sporcu Semra Yetiş 01.13.57’lik derecesiyle ikinci, Sırp Vanessa Durman 01.30.40’lık derecesiyle üçüncü oldu.

  Toplam 61 sporcunun mücadele ettiği yarışın genç erkekler kategorisinde, Bosna Hersekli sporcu Mmilos Nikceviç, master erkekler kategorisinde aynı ülkeden Rajko Novak birinciliği kazandı.

  Elit erkekler kategorisinin birincisi Bilal Akgül, yaptığı açıklamada, şampiyonluğu kazanmayı hedefleyerek geldiği yarışı parkurun zorluğu nedeniyle ilk turda düşündüğünü, sonradan toparlayarak birincilik hedefine yürümeye başladığını söyledi. Yarışı ikinci tamamlayan Bojan Djurdijk ile zorlu bir rekabet, zaman zaman da dayanışma içine girdiklerini, sonuçta yarışı kazanan kişinin kendisi olduğunu belirten Akgül, parkurun zorluğunun yanı sıra eğlenceli olduğuna da dikketi çekerek, yarışı kazanmaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

  -Bosna Hersek’teki ilk dağ bisikleti organizasyonu-

  Organizasyonu gerrçekleştiren Salcano firmasının sahibi Bayram Akgül de yarış sonrası yaptığı açıklamada, etkinliğin Bosna Hersek’te düzenlenen ilk uluslararası dağ bisikleti yarışı olduğunu söyledi.

  ”Kardeş ülke Bosna Hersek’te düzenlenen ilk uluslararası dağ bisikleti yarışmasının organizatörü ve sponsoru olmaktan gurur duyuyorum” diyen Akgül, organizasyondaki başarının yanı sıra Türk sporcuların kürsüye çıkarak puan almasının kendisini daha da sevindirdiğini dile getirdi.

  Akgül, ”Burada alınan puanların, Türkiye’yi olimpiyatlara taşımaya katkı sağlayacak olması sevincimizi daha da artırdı” diye konuştu.

  Bosna Hersek’te benzer iki yarış daha organize edeceklerini belirten Akgül, bu yarışlardan birinin Saraybosna’da, diğerinin ise Banya Luka şehrinde olacağını kaydetti.

  Okunma Sayısı ; 1.377

  Balkanlarda bisiklette T Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Balkanlarda bisiklette T Etiketler