Burc yorumlari

 • ‘Bin Ladin eşinin ihanetine uğradı’

  Pakistan’da geçtiğimiz yıl mayıs ayında öldürülen El Kaide lideri Osame bin Ladin’le ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Ladin’in aynı evde yaşadığı eşlerinden birinin ihanetine uğradığı savunuldu.

  Pakistan istihbarat örgütü ISI’ye yakınlığıyla tanınan emekli subay Şukat Kadir, ABD operasyonuyla öldürülen Bin Ladin’in eşleri arasında yaşanan “kıskançlık” çekişmesine kurban gittiğini söyledi.

  Operasyon sonrasında Bin Ladin’in evinde ortaya çıkan dökümanları aylarca inceleyen Şukat Kadir, operasyon yapılmadan aylar önce El Kaide lideri Ladin’in eşlerinden biri olan Kehire Saber’in Abbottabad’daki eve taşındığını, ondan sonra ise evde büyük bir huzursuzluk yaşandığını belirtti.

  AYNI EVDE KALMAYA BAŞLADILAR

  Bin Ladin’in öldürüldüğü operasyonda Yemenli eşi Emel Al-Sadah, Pakistanlı yetkililer tarafından yaralı olarak gözaltına alındı. Emel’in Pakistanlı istihbarat yetkililerine verdiği ifadeye göre, kendisinden yaşlı olan Kehire Saber Abbottabad’daki eve taşındıktan sonra huzurları kalmadı. Bin Ladin genç eşi Emel’le birlikte yaşarken, diğer eşi de birkaç metre ilerideki bir odada kalıyordu.

  OĞLU BİN LADİN’İ UYARDI

  Bin Ladin’in oğlu Halid de Abbottabad’daki evde kalıyordu. Yaşlı eş Saber’in aniden bu eve taşınmasından rahatsız olan Halit, babasını uyararak kendisine ihanet edilebileceğini söyledi. Pakistanlı subayın iddiasına göre, Halid’in Kehire Saber’e “eve taşınma nedenini” sorduğu ve karşılığında “hal etmem gereken bir iş var” cevabını aldığı belirtildi.

  Pakistanlı subay Şukat Kadir’e göre, Bin Ladin hayatına mal olacak bu “kıskançlık” kavgalarında tarafsız kalmayı tercih etti.

  El Kaide lideri Osame bin Ladin Pakistan’ın Abbottabad kentinde ABD özel kuvvetleri tarafından düzenlenen film gibi bir operasyonla öldürülmüştü.

  Okunma Sayısı ; 1.107

  ‘Bin Ladin eşinin ihanetine uğradı’ Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  ‘Bin Ladin eşinin ihanetine uğradı’ Etiketler