Burc yorumlari

 • Clinton Suriye için Lavrov ile görüşecek

  ABD Dışişleri Bakanı Clinton, pazartesi günü BM Güvenlik Konseyinin ”Arap Baharı”yla ilgili özel oturumunda Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile ayrı bir görüşme yapacağını söyledi.

  Clinton, Dışişleri Bakanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada, Lavrov ile ”Rusya’nın, Suriye’de şiddetin durdurulması ve siyasi bir geçiş için çalışılmasında yapıcı bir rol oynayacağına olan inançlarını” dile getireceklerini belirtti.

  Hillary Clinton, öncelikle insani yardımı sağlamak, ikinci olarak da Suriye halkının onuruna ve haklarına saygı duyacak bir liderlik için siyasi geçiş konusunda çalışmak amacıyla uluslararası topluma bir araya gelme çağrısı yapmayı sürdüreceklerini bildirdi.

  ABD Dışişleri Bakanı ayrıca Suriye ordusuna, silahlarını, kadınlarla çocuklara, savunmasız sivillere, kendi halkına karşı doğrultmaması çağrısında bulunmayı sürdüreceklerini kaydetti.

  Okunma Sayısı ; 1.116

  Clinton Suriye için Lavrov ile görüşecek Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Clinton Suriye için Lavrov ile görüşecek Etiketler