Burc yorumlari

 • Davutoğlu’dan ülke ekonomisine övgü

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 2001 yılında ekonomik kriz nedeniyle hasta adam denilen Türkiye’nin, bugün bütün hastalara deva bir ülke gibi görüldüğünü söyledi.

  Davutoğlu, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için geldiği Konya’da, partisinin ilçe teşkilatlarını ziyaret etti.

  İlk ziyaretini Karatay İlçe Başkanlığı’na yapan Davutoğlu, parti yönetiminden üye sayılarının arttırılması için çalışmaların devam etmesini istedi.

  Üyelerle fotoğraf çektirdikten sonra partisinin Meram İlçe Teşkilatına geçen Davutoğlu, ardından Selçuklu İlçe Teşkilatını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

  Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, bakan olmakla AK Parti’nin herhangi bir kademesinde görev almanın anlamı ve kutsiyeti bakımından aynı olduğunu dile getirdi.

  ”Bu aziz milleti, uyuyan bir devi tarih sahnesine yeniden çıkarmalıyız” diyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

  ”Bu millet bir kez ayağa kalktığı zaman, önünde kendisiyle birlikte yürüyen öncüler, liderler gördüğü zaman durdurulamaz. 2001’de ekonomik kriz nedeniyle hasta adam denilen Türkiye, şimdi bütün hastalara deva bir ülke gibi görülüyor. Bu nasıl oldu. Ondan önceki 10 yılda ne oldu ki bir anda Türkiye’de böyle bir dinamizm, böyle bir devinim ortaya çıktı. 90’lı yıllarda olmayan 2000’li yıllarda olan şey, halkıyla bütünleşmiş bir iktidar. Daha önce böyle birşey yoktu. Daha önce siyaset bir hükmetme aracıydı. Daha önce siyaset halkın verdiği oylarla gelinen makamları bir rant devşirme siyasetiydi. AK Partiyle birlikte bu yıkıldığı için, bunun yerine halkla birlikte büyük bir aile olarak harekete geçtiği için Türkiye’de bir mucize gerçekleşti. Dış politikada 10 yıl öncesine göre dünyanın her yerinde faaliyet gösteren ve herkesin takdirini alan bir ülke olarak Türkiye büyük bir başarıya imza atıyor. Bunun da sırrı, reçetesi halkıyla bütünleşmiş siyasi kabine.”

  Davutoğlu, ziyaretin sonunda partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Okunma Sayısı ; 1.107

  Davutoğlu’dan ülke ekonomisine övgü Benzer Yazılar

  Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Fenerbahçe’ye yapılan saldırı nedeniyle flaş bir öneride bulundu. Galatasaray Sportif
  Kayseri Elektrik T.A.Ş’nin sermayesinde bulunan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ait yüzde 20 oranındaki hissenin özelleştirme
  Polisan Holding AŞ, 19 milyon 750 bin lira tutarında halka açılma yoluyla hisse senedi ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda
  İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 1,64 değer kazandı.
  İMKB Başkanı İbrahim Turhan ‘İşletmelerimizin halka arza önem vermesi, yatırımcılarımızın finansal okur yazarlık çabalarının artırılması

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Davutoğlu’dan ülke ekonomisine övgü Etiketler