Burc yorumlari

 • Denizbank Ruslara pahalı geldi almadılar

  Rus bankası Sberbank’ın, Fransa-Belçika ortaklığı Dexia’nın sahip olduğu Denizbank’ı pahalı olduğu için satın almaktan vazgeçtiği bildirildi.

  Reuters, Rusların bankayı satın almayacağı haberini konuya yakın üç kaynağa dayandırarak verdi.

  Reuters’a konuşan kaynaklardan biri, piyasa değeri 5.3 milyar dolar olan bankanın Sberbank için çok pahalı olduğunu ve hisselerin çoğunun Rus devletinin eline geçmesinin Türk düzenleyici kuruluşları tarafından hoş görülmeyeceğini söyledi.

  Diğer bir kaynak ise, “Sberbank artık Denizbank ile ilgilenmiyor” derken, hem Troika Dialog hem de Avusturyalı Oesterreichische Volksbanken banklarının alımından sonra Denizbank’ın alım sürecinin kendileri için oldukça karmaşık bir süreç yarattığını belirtti.

  Bankanın satış süreci bu hafta itibariyle başlıyor.

  DENİZBANK’I İNCELEMEYE ALMIŞTI

  Denizbank’ın satışa çıkmasının ardından Rus Siberbank da banka ile ilgilenmeye başlamıştı. Siberbank Başkanı German Gref, yaptığı açıklamada Denizbank’ı incelediklerini söylemişti.

  Gref, şunları söylemişti:

  Türkiye’deki bankacılık piyasası ilgimizi çekiyor. Bize Denizbank’la ilgili bilgi sundular ve biz de söz konusu bankayı inceliyoruz. Ancak tarafımızdan anlaşmaya varmak için hiç bir şey yapılmadı. Şu an satın almak için uygun zaman olduğu için piyasadaki tüm teklifleri değerlendiriyoruz.”

  Okunma Sayısı ; 1.864

  Denizbank Ruslara pahalı geldi almadılar Benzer Yazılar

  Bir çok uzman fiziksel altına olan talebin, fiyatları yükseltmesini bekliyor. Bir çok uzman fiziksel altına olan talebin, çok yakın zamanda yakında
  Arnavutluk’tan Sırbistan’a giden 89 kilometrelik Kosova Otoyolu Projesi’nin 40 kilometresini 18 ayda bitiren Enka, ortağı Bechtel ile projeyi

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Denizbank Ruslara pahalı geldi almadılar Etiketler