Burc yorumlari

 • Develer meydanı savaş alanına çevirdi

  Balıkesir’in Havran ilçesinde düzenlenen deve güreşlerinde develer, vatandaşların bulunduğu tel örgüleri yıkıp seyircilerin bulunduğu alana düştü.

  GALERİ İÇİN TIKLAYIN

  Güreşlerde bazı develer ayaklarını sakatladı. Bazı develer arenadan kaçarken, bazıları da tel örgüleri yıkarak seyircilerin arasına düştü. Güreşlerde bazı araçlar ile satıcıların tezgahları da zarar gördü.

  Havran Belediyesi ve Havran Deveciler Derneği’nin organize ettiği geleneksel deve güreşlerinin bu yıl üçüncüsü yapıldı. Ege ve Marmara Bölgesi’nin değişik il ve ilçelerinden gelen 100 devenin katıldığı güreşlerde büyük heyecan yaşandı. Ayrıca, güreş severlerin saha kenarındaki davullu klarnetli mangal keyfi de etkinliklere ayrı bir renk katarken, kıran kırana geçen deve güreşlerinde hızını alamayan kimi develer tel örgüleri yıkarak seyircilerin arasına daldı.

  Adeta savaş alanına dönen güreş sahasında rakiplerinden korkan develerden bazıları arenadan kaçarken, güreş esnasında develerden birinin ön ayaklarından birini sakatladı. Bazı develer güreş esnasında kanlar içinde kaldı. Gözünden darbe alan bir devenin gözyaşları kameralara yansıdı.

  Heyecanlı dakikaların yaşandığı deve güreşleri esnasında, zaman zaman deve sahipleri arasında gergin anlar da yaşandı. Güzel havanın tadını çıkaran güreş severler güreşleri piknik havasında izledi. Deve güreşlerine Havran Kaymakamı Mustafa Eldivan, Havran Belediye Başkanı Hasan Lofçalıoğlu, Ziraat Odası Başkanı Emin Ersoy ve güreş severler katıldı.

  Okunma Sayısı ; 1.111

  Develer meydanı savaş alanına çevirdi Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Develer meydanı savaş alanına çevirdi Etiketler