Burc yorumlari

 • En fazla turist getiren acenteye ‘altın anahtar’

  Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, en fazla turist getiren seyahat acentelerinin yetkililerine Kızılkule’nin altın, gümüş ve bronz anahtarını vereceğini söyledi.

  Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölge Yürütme Kurulu’na (BYK) bağlı seyahat acentesi temsilcilerine, ilçenin tarihi, turistik ve kültürel unsurları hakkında bilgi verdi.

  Tersane, tarihi Tophane Mahallesi, Hisariçi Mahallesi ve İç Kale’de yapılan restorasyon çalışmaları ile İpek Evi ve Kültür Evi’ni seyahat acentesi temsilcilerine gösteren Sipahioğlu, daha sonra konuklarını Engelsiz Yaşam Merkezi’ne götürdü.

  Sipahioğlu, burada yaptığı konuşmada, restorasyon çalışmalarının Alanya’daki ticari hayatın canlanmasına katkıda bulunacağını söyledi. Alanya ve çevresine gelen turistleri, kültürel varlıklarla buluşturmayı amaçladıklarını belirten Sipahioğlu, ”Bu yaz sezonunda tarihi Kızılkule, Tophane ve Damlataş Mağarası’na en fazla turist getiren seyahat acentelerine Kızılkule’nin altın, gümüş ve bronz anahtarlarını vereceğiz” dedi.

  Sipahioğlu, bedensel engelli turistlerin Alanya’da rahat edeceği bir ortamın hazırlandığına değinerek, acente temsilcilerinden bu konuda da destek istedi.

  TÜRSAB Alanya Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Suat Çavuşoğlu, Alanya Belediyesi’nin Tophane Mahallesi ve İç Kale’deki çalışmalarını çok beğendiklerini belirterek, ”Alanya’ya gelecek turistlere buraları göstermemiz gerekiyor. Bu sezon Tophane, Tersane ve eski evleri de tur kapsamına alacağız” dedi.

  Okunma Sayısı ; 1.277

  En fazla turist getiren acenteye ‘altın anahtar’ Benzer Yazılar

  Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Fenerbahçe’ye yapılan saldırı nedeniyle flaş bir öneride bulundu. Galatasaray Sportif
  Kayseri Elektrik T.A.Ş’nin sermayesinde bulunan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ait yüzde 20 oranındaki hissenin özelleştirme
  Polisan Holding AŞ, 19 milyon 750 bin lira tutarında halka açılma yoluyla hisse senedi ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda
  İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 1,64 değer kazandı.
  İMKB Başkanı İbrahim Turhan ‘İşletmelerimizin halka arza önem vermesi, yatırımcılarımızın finansal okur yazarlık çabalarının artırılması

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  En fazla turist getiren acenteye ‘altın anahtar’ Etiketler