Burc yorumlari

 • İİT Sekreteri İhsanoğlu ABD yolcusu

  İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, gelecek hafta New York ve Washington’da temaslarda bulunmak üzere ABD’ye gelecek.

  İİT’nin BM Temsilcisi Büyükelçi Ufuk Gökçen’in AA muhabirine verdiği bilgiye göre, 13 Mart’ta New York’a gelmesi beklenen İhsanoğlu, temasları çerçevesinde 16 Mart günü BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile BM Genel Merkezinde görüşecek ve aynı gün BM’de basın toplantısı yapacak.

  İİT Genel Sekreteri İhsanoğlu aynı gece de Metropolitan Sanat Müzesinde (MET) açılışı geçen yıl ekim ayında yapılan İslam Eserleri Bölümü’nde, ”Arap ülkeleri, Türkiye, İran, Orta Asya ve Güney Asya galerilerinin tanıtımı kapsamında resepsiyon verecek.

  Ufuk Gökçen, Koç Ailesinin adının da verildiği yeni galerilerin yıl boyu tanıtımı kapsamındaki resepsiyonun, İİT ve MET’in, Coca Cola şirketinin desteğiyle düzenleyeceklerini, resepsiyona ev sahipliğini İİT Genel Sekreteri İhsanoğlu ile MET Müdürü Emily Rafferty’in yapacağını ve resepsiyona BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun’un da katılacağını bildirdi. BM ülkelerinin temsilcilerinin davet edileceği resepsiyonda konukların, galerileri, rehberlerin eşliğinde gezebilecekleri de öğrenildi.

  Gökçen, İİT Genel Sekreteri İhsanoğlu’nun BM Genel Sekreteri Ban ile yapacağı görüşmede ise önemli uluslararası gelişmelerin ve iki teşkilat arasındaki işbirliği konularının ele alınacağını belirtti.

  Gökçen’in verdiği bilgiye göre New York’ta İİT ülkelerinin BM daimi temsilcileriyle de bir araya gelecek olan İhsanoğlu’nun, 15 Mart günü ise Washington’da üst düzey temaslarda bulunması bekleniyor.

  Okunma Sayısı ; 1.137

  İİT Sekreteri İhsanoğlu ABD yolcusu Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  İİT Sekreteri İhsanoğlu ABD yolcusu Etiketler