Burc yorumlari

 • ran: srail, Azerbaycan’ avucunu ald

  Azerbaycan’ın, İran sınırına yakın bir bölgede İsrail’e hava üssü verdiği haberleri, İran’da “İsrail, Azerbaycan’ı avucunu aldı” yorumlarına yol açtı. İran medyasına göre ilişkiler etkilenecek.

  İran medyası ayrıca, uzmanlara dayanarak “Azerbaycan’ın İsrail’e hava üssü vermesinin Türk-Azeri ilişkilerini de olumsuz etkileyeceğini” iddia etti.

  İran medyasında İsrail’in kullandığı hava üssüne “Azerbaycan” ismi verildiğine dikkat çekilirken İsrail’le yakın işbirliğinden dolayı daha önce Bakü’ye iki defa nota veren İran’ın tepkisinin merak edildiği de kaydedildi. .

  İsrail’in Azerbaycan’da hava üssü olduğunun ortaya çıkması sonrasında Tahran’la Tel Aviv arasındaki tansiyonun daha da yükselmesinden kaygı duyulduğu görüşlerine yer veren İran medyas aniston pokiesı, “Siyasi uzmanlar ise, İsrail’in, İran’ın nükleer tesislerini vurması durumunda savaşın sadece İran Körfezi’yle sınırlı kalmayacağını, Kafkaslar’a yayılma olasılığının bulunduğunu savunuyor” ifadelerini paylaştı.

  Haberlerde ayrıca üs meselesinin, Türk-Azeri ilişkileri de etkileyeceği de savunulurken “Uzmanlar, Azerbaycan’ın İsrail’e hava üssü vermesinin Türk-Azeri ilişkilerini de olumsuz etkileyeceğini belirtiyor” denildi.

  Öte yandan, Şubat ayında İsrail’le Azerbaycan arasında 1.6 milyar dolar değerinde bir askeri anlaşmanın yapıldığı, anlaşmayla İsrail’in Bakü’ye heronların yanı sıra uçaksavar füze savunma sistemi satacağı belirtilirken, İsrail ile Azerbaycan arasındaki askeri anlaşmanın, İran’ın yanı sıra Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da “öfkelendirdiği” savına da yer verildi.

  ANKA

  Okunma Sayısı ; 1.800

  ran: srail, Azerbaycan’ avucunu ald Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  ran: srail, Azerbaycan’ avucunu ald Etiketler