Burc yorumlari

 • İtalya’da PKK operasyonu

  İtalya’da PKK üyesi 5 Türk vatandaşının gözaltına alındığı bildirildi. Soruşturma kapsamında 8 kişi de aranıyor. Operasyon bir vatandaşın şiddete maruz kalmasından sonra başladı.

  İtalyan haber ajansı ANSA’nın haberine göre, istihbarat servisi Digos, bu sabah farklı şehirlerde eş zamanlı düzenlediği operasyonlarda PKK için haraç topladıkları belirtilen 5 Türk vatandaşını gözaltına aldı.

  ANSA’nın haberinde, operasyonlar çerçevesinde 8 kişinin de arandığı belirtildi. Soruşturmanın birkaç ay önce Venedik yakınlarındaki bir kasabada kebapçı dükkanı bulunan bir Türk vatandaşının şiddete maruz kalmasından sonra başladığı ifade edildi.

  Digos Venedik sorumlularından Ezio Gaetano, “SKY TG 24” kanalına yaptığı açıklamada, operasyonun önemine dikkati çekerek, bu kişilerin İtalya’da yaşayan Türk vatandaşlarından haraç topladığını, bu paraların da Türkiye’deki terör faaliyetlerinde kullanıldığını söyledi.

  Gaetano, PKK’nın, AB terör örgütü listesinde yer aldığını hatırlattı. Digos Venedik biriminin, operasyonu Roma, Modena, Pesaro, Padova ve Udine birimleriyle işbirliği içinde yaptığı kaydedildi.

  Okunma Sayısı ; 1.270

  İtalya’da PKK operasyonu Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  İtalya’da PKK operasyonu Etiketler