Burc yorumlari

 • Kanada’da bir köy su altında kaldı

  Kanada’nın New Brunswick eyaletinde meydana gelen sel yüzünden bir köyün sular altında kaldığı bildirildi.

  Hızla erimeye başlayan buzlar nedeniyle bölgedeki nehirlerde su seviyesi hızla yükseliyor. Eyaletin en büyük nehirlerinden St.John’un taşmasıyla güneyinde ve hemen kıyısındaki 6 bin nüfuslu Perth-Andover köyü tamamen sular altında kaldı.

  Köyde yaşayanların büyük kısmı, önceden yapılan uyarılarla evlerini terk ederken, kalanlar da askeri helikopterlerle tahliye edildi. St.John Nehri boyunca sıralanan yerleşim yerleri de sel felaketine karşı uyarıldı. Azgın sel suları ile gelen erimemiş buz kütleleri de suyun bastığı evleri yıkmaya başladı.

  Eyalet yetkilileri, Woodstock, Fredericton, Tobique Yerli Bölgesi ve Clair kentlerinde, sel sularının 8 otoyolu ulaşıma kapadığı ve felaket bölgelerine ancak helikopterler vasıtasıyla ulaşıldığını kaydediyor.

  New Brunswick Eyalet Başbakanı David Alward ve Eyalet Halk Güvenliği Bakanı Robert Trevors, felaket bölgelerinde acil durum ilan edildiğini açıkladılar.

  Bölgedeki tehlikenin henüz geçmediğini belirten yetkililer, hükümet ve Kızılhaç yardım ekiplerinin aralıksız çalıştığını bildirdi. Bölgede selin neden olduğu hasar milyonlarca dolarla ifade ediliyor.

  Okunma Sayısı ; 942

  Kanada’da bir köy su altında kaldı Benzer Yazılar

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Kanada’da bir köy su altında kaldı Etiketler