Burc yorumlari

 • Mısır’da bu kez ceza için çatıştılar

  Mısır’da geçen ay bir futbol maçından sonra çıkan ve onlarca kişinin ölümüne neden olan olaylar nedeniyle kulüplerinin kapatılmasına kızan El Masri taraftarlarıyla güvenlik kuvvetleri arasında çatışma çıktı.

   Görgü tanıkları, kulüplerine ve kente haksızlık yapıldığı iddiasıyla sokağa dökülen binlerce taraftarın, dün geç saatlerde başlayan protesto gösterilerine bugün de devam ettiklerini, araç lastikleri yakarak ana yolları trafiğe kapattıklarını söylediler.

  Mısır polisinin göstericileri dağıtmak için havaya ateş açtığı ve göz yaşartıcı gaz kullandığı belirtilirken, bir sağlık çalışanı ise çıkan çatışmalarda bir gencin öldüğünü, 68 kişinin de yaralandığını söyledi.

  Kimliğinin açıklanmasını istemeyen sağlık çalışanı, öldürülen gencin sırtında kurşun yarası bulunduğunu, hastaneye getirilen başka kişilerde de kurşun yaraları bulunduğunu, bir kısmının ise göz yaşartıcı gazdan gördüğü zarar dolayısıyla tedavi edildiğini dile getirdi.

  Port Said’de 1 Şubat’ta El Masri ile El Ahli takımları arasında oynanan maçın bitiş düdüğüyle birlikte başlayan çatışmalarda 70’ten fazla kişi hayatını kaybetmişti.

  Mısır Futbol Federasyonu, olaylar nedeniyle El Masri Kulübü’ne iki sezon men cezası vermiş, stadının da 3 yıl boyunca kapatılmasına hükmetmişti.

  Okunma Sayısı ; 1.145

  Mısır’da bu kez ceza için çatıştılar Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Azerbaycan’ın, İran sınırına yakın bir bölgede İsrail’e hava üssü verdiği haberleri, İran’da “İsrail, Azerbaycan’ı

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Mısır’da bu kez ceza için çatıştılar Etiketler