Burc yorumlari

 • Nazlı Sinem’in ölümü için Adli Tıp’a yazı

  Mahkeme heyeti, dava dosyasının Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar vererek, maktulün ölüm sebebinin tespit edilmesini istedi.

  Beyoğlu’da bir apartman boşluğunda cesedi bulunan Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun ölümüne ilişkin iki kardeşin yargılanmasına devam edildi.

  İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar Can ve Mahmut Emre Paksoy kardeşler ile Erköseoğlu’nun annesi Ferah Kural, babası Ergün Erköseoğlu ve taraf avukatları katıldı.

  Duruşmada söz alan Ferah Kural, kızının cinayete kurban gittiğini düşündüğünü söyledi.

  Kural’ın avukatı Ayfer Bayar da celse arası İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı’ndan bir rapor aldırdıklarını belirtti.

  Söz konusu raporu mahkemeye sunduklarını söyleyen Bayar, ”Raporda, ‘Nazlı Sinem’in ensesinde bulunan ekimozların yüksekten düşme sonucu oluşması mümkün değildir’ ibaresi yer alıyor. Bu nedenle raporu hazırlayan bilirkişilerin mahkemenizde uzman olarak dinlenilmesini ve Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Dairesi’nden olayın orijinine ilişkin rapor alınmasını istiyoruz” diye konuştu.

  Sanık Paksoy kardeşlerin avukatı Köksal Bayraktar ise müdahil avukatların talebi doğrultusunda yeni bir rapora gerek olmadığını söyleyerek, taleplerin reddini istedi. Bayraktar, ”Daha önce Adli Tıp’tan alınan raporlar yeterlidir. Bu raporlarda maktulün bir boğuşma sonucu aşağıya itilmediği, vücutta boğuşma olmadığı belirtilmiştir” dedi.

  Taleplerin ardından görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı Güngör Erkoç, ceza yargılamasının amacının tüm gerçeği ortaya çıkarmak olduğunu ifade ederek, müdahil tarafın bu aşamada verdiği raporla maktul üzerinde yapılan otopsi raporunda karşıt ifadeler yer aldığının görüldüğünü söyledi. Savcı Erkoç, bu nedenle dava dosyasının Adli Tıp Kurumu’na gönderilerek yeniden rapor alınmasına karar verilmesini istedi.

  Mahkeme heyeti, dava dosyasının Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar vererek, maktulün ölüm sebebinin tespit edilmesini istedi.

  Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun 26 Eylül 2010’da Beyoğlu Gümüşsuyu İnönü Caddesi’ndeki Mithatpaşa Apartmanı’nın havalandırma boşluğunda ölü bulunmasına ilişkin hazırlanan iddianamede, Mahmut Emre ve Can Paksoy kardeşlerin, TCK’nın 81/1. maddesi gereğince ”kasten adam öldürmek” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.

  Okunma Sayısı ; 1.275

  Nazlı Sinem’in ölümü için Adli Tıp’a yazı Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Nazlı Sinem’in ölümü için Adli Tıp’a yazı Etiketler