Burc yorumlari

 • Orduspor’da Culio kadro dışı kaldı

  Orduspor başkanı Nedim Türkmen Galatasaray’a döneöceğini açıklayan Culio’nun sözleşmeseni feshedeceğiz dedi…

  Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, dün sahalarında oynadıkları Gençlerbirliği maçı sonrası Arjantinli futbolcuları Emmanuel Culio’nun ”Galatasaray’a döneceği” yönünde açıklamaları olduğunu belirterek, ”Bu açıklamaların ne yeri ne de zamanı, hocaya söyledim, Culio’yu Galatasaray maçında oynatmayacağız” dedi.

  Türkmen, beraberindeki Ordusporlu futbolcular Bruno ve Ömer ile Güzelordu Meliha-Lütfü Türkmen İlköğretim Okulu’nda düzenlenen panele katıldı. Panel sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türkmen, Culio’nun dünkü maç sonrası ”sezon sonunda Galatasaray’a döneceği” yönünde açıklamalarda bulunduğunu anımsattı. Arjantinli oyuncuyu sezon başında Galatasaray’dan satın alma opsiyonlu kiraladıklarını ve 350 bin avro verdiklerini anlatan Türkmen, şöyle devam etti:

  ”Haziran ayında da 1 milyon 550 bin avro verdiğimizde oyuncu bizim, hukuki durum bu. Oyuncuyla da 4 yıllık sözleşme yaptık. Hatta bu sezonun ilk bir aylık döneminin sonrasında Culio bana gelerek bu sözleşmeyi 5 yıla çıkarmamızı istedi. Ben de tamam dedim. Ama daha sonraki süreçte özellikle Galatasaray teknik direktörünün (Arda gitmese Culio’yu vermeyecektik) yönünde açıklamaları oldu, bizim oyuncumuzun kafası karıştı. Sonuçta da oyuncu bana bir ay önce (Galatasaray beni istiyor sezon sonu dönmek istiyorum) dedi.”

  -”Gitmek isteyen futbolcuyu tutamazsınız”-

  Türkmen, Culio’nun kendisiyle konuşmasının ardından dünkü maç sonrası yaptığı açıklamaları eleştirerek, şunları kaydetti:

  ”Kendisine konuşmamızda sezon sonu oturup konuşacağımızı söyledim. Hatta (Orduspor’un üzerinde hiçbir oyuncu olamaz, siz giderseniz yerinize üç Culio getiririm) dedim. Ama dünkü maç sonrası yaptığı açıklamaların ne yeri ne de zamanı. O yüzden hocaya söyledim, Culio’yu Galatasaray maçında oynatmayacağız. Hukuken haklar bizde olsa bile gitmek isteyen futbolcuyu tutamazsınız. Futbolcu (ayağım çekiyor) der, oynamaz. Hangi düşüncelerle bu açıklamayı yaptı bilmiyorum ama doğru olmamıştır.”

  Okunma Sayısı ; 1.137

  Orduspor’da Culio kadro dışı kaldı Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Orduspor’da Culio kadro dışı kaldı Etiketler