Burc yorumlari

 • Pakistan’da ABD ve NATO protestosu

  Pakistan’da başını Cemaat-i İslamiye Partisi’nin çektiği beş siyasi hareket ve sivil toplum örgütlerinden oluşan Pakistan Savunma Grubu, NATO ve ABD’yi protesto etti.

  Başkent İslamabad’da parlamento önünde toplanan binlerce kişi, ana yolları trafiğe kapatarak NATO ve ABD aleyhine slogan attı.

  Eylemciler, hükümetlerinden ABD ve NATO yanlısı tutumlarına son vermesini istedi.

  ABD ve NATO’nun Pakistan topraklarına yaptığı saldırıları kabul edilemez ve egemenlik haklarının ihlali olarak nitelendiren eylemciler, NATO ve ABD güçlerinin bu saldırılara derhal son vermesi ve kısa zamanda işgal ettiği Afganistan topraklarından çekilmesi gerektiğini bildirdi.

  AA muhabirine konuşan Pakistan İstihbarat Teşkilatı’nın (ISI) Başkanı Hamid Gül, İslamabad hükümetinin geçen kasım ayında kapattığı Afganistan’daki NATO ve ABD güçlerine ikmal yollarının yeniden açılmasına müsaade etmemesini istedi.

  Hükümeti ve meclisi son kez uyardıklarını belirten Gul, açılması durumunda yolları kendilerinin kapatacağını, NATO ve ABD güçlerine ikmal sağlayan kamyon ve tırları durdurarak mallarına el koyacaklarını ifade etti.

  Gul ayrıca NATO ve ABD’nin Pakistan’da yol açtığı zararların karşılanmasını da talep etti.

  Okunma Sayısı ; 1.187

  Pakistan’da ABD ve NATO protestosu Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Pakistan’da ABD ve NATO protestosu Etiketler