Burc yorumlari

 • ‘Paris Belediye Başkanlığı’na aday olacak’

  Sarkozy’nin “Cumhurbaşkanlığı yarışını kaybedersem politikayı bırakırım” sözlerine kendi partisi inanmıyor. Partidekilere göre Sarkozy Paris Belediye Başkanı adayı olacak.

  Nicolas Sarkozy ile aynı bölgede ve partide siyaset yapan eski bakanlardan Patrick Devedjian, Journal du Dimanche gazetesine yaptığı açıklamada, “Sarkozy’nin politikayı bırakacağı açıklamalarına inanmıyorum” ifadesini kullandı.

  Cumhurbaşkanı’nın, olası bir seçim yenilgisi durumunda, sonraki siyasi adımını planladığını öne süren Devedjian, “Bunları Carla’yı memnun etmek için söylüyor. Cumhurbaşkanı’nın, kaybederse siyaset sahnesine dönmek için kafasında çoktan bir planı var. Önce kendisini birkaç ay geri çekecek. Sonra 2014’teki yerel seçimler için Paris Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıklayacak. Böylece hem yeniden başkentin başına seçilmiş olacak, hem de 2017’de Cumhurbaşkanlığı yarışına geri dönmüş olacak” dedi. Sarkozy geçtiğimiz hafta katıldığı bir canlı yayında, “6 Mayıs günü kaybedersem siyaseti bırakacağım” demişti.

  Okunma Sayısı ; 1.184

  ‘Paris Belediye Başkanlığı’na aday olacak’ Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  ‘Paris Belediye Başkanlığı’na aday olacak’ Etiketler