Burc yorumlari

 • Prof Dr. Vedat Bilgin: Suriye gün sayıyor

  Bir dönem MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanlığını da yapan Prof. Dr. Vedat Bilgin, Suriye ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  Bilgin, Suriye’de Esed iktidarının yıkılmak için gün saydığını ifade etti.

  Uluslararası Yöneticiler Derneği (YÖNETDER)’nde ‘Değişen Dünya ve Türkiye’ konulu seminer veren Prof Dr. Vedat Bilgin, Ortadoğu’da yakın zamanda köklü değişimlerin olacağını iddia etti. Bilgin “İsrail değişecek, İran değişecek, zaten Suriye’nin şansı yok. Suriye gün sayıyor. Suriye’deki vahşet Suriye’nin gün saydığını gösteriyor.” dedi.

  “28 ŞUBATÇILARIN BU KADAR VAHŞİ OLDUKLARINI BİLSEYDİM KORKARDIM”

  Ülke gündeminde son günlerde oldukça sık gündeme gelen askeri darbeler ile ilgili açıklamalarda da bulunan Prof Dr. Vedat Bilgin, özellikle 28 Şubat ile ilgili şunları söyledi: “Ben askeri darbeleri 27 Mayıs başta olmak üzere çok şiddetle eleştiriyorum, eleştirdim. 28 Şubat sürecinde beni tanıyanlar hatırlayabilirler, açıkça televizyonlara da çıktım, 28 Şubatı eleştirdim. Bu kadar vahşi olduklarını bilseydim korkardım. Doğrusu bu kadar vahşi olduklarını bilmiyordum. İşledikleri cinayetlere minayetlere bakıyorum, Allah korumuş bizi. Bunlar ülkeye çok zarar verdi. Kalkınmayı, istikrar içerisinde gitmeyi engellediğini düşünüyorum. 28 Şubat’ın esas maliyeti büyük ekonomik krizdir.” Seminerden sonra Prof Dr. Vedat Bilgin’e plaket takdim edildi.

   

  Okunma Sayısı ; 1.204

  Prof Dr. Vedat Bilgin: Suriye gün sayıyor Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Prof Dr. Vedat Bilgin: Suriye gün sayıyor Etiketler