Burc yorumlari

 • Şafak Pavey kürsüye bu tişörtle geldi

  CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, TBMM Genel Kurulu’na Sivas davasına gönderme yapan bir tişörtle çıktı. Pvey’in tişörtlü eylemi:

  CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, TBMM Genel Kurulu’nda, kürsüye ”Kalbim Sivas’ta yandı” yazılı tişörtle çıktı.

  Genel Kurul, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı. Akşener, gündeme geçmeden önce 3 milletvekiline gündem dışı söz verdi.

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla söz alan CHP’li Pavey, kadına ”daha çok çocuk” tavsiye edilirken, bu çocuklara nasıl bakılacağının ve geleceklerinin nasıl güvence altına alınacağının da anlatılması gerektiğini söyledi.

  kullan

  Kürsüye, ”Kalbim Sivas’ta yandı” yazılı tişörtle çıkan Pavey, ”Bu davadan elimizde tek hikaye kaldı: Suçlular, masumları yakabileceği özgürlüğü ile ödüllendirildiler” dedi.

  Gündem dışı söz alan AK Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır da dünyada insanların renk, ırk, etnik farklılıkları nedeniyle üstün ya da hakir görülmeye devam edildiğini söyledi. Irkçılığın insanlığın henüz aşılamayan en büyük problemi olduğuna işaret eden Bakır, ”Yalnızca günümüze özgü olmayan, tarihten gelen ırkçılık, cehaletle güçlenen bir olgu” dedi.

  Bakır, ırkçılığın bir insanlık suçu olarak tanımlandığını ve dünya genelinde bu suçla mücadele edilmeye çalışıldığını, ancak başarılı olunamadığını anlattı.

  Irkçılığın vatan sevgisi ile tanımlanamayacağını belirten Bakır, devletin ırk ulusu olma fikrinin artık çağdaş düşünce fikri olarak kabul edilmediğini kaydetti.

  MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, ilkokul mezunlarına sürücü belgesi verilmemesinin, önemli bir kesimi mağdur ettiğini söyledi. Sürücü belgesinde ilköğretim okulu mezunu olma şartının getirilmesinin, ilkokul mezunu olup da ilköğretimi bitirme fırsatı bulamayanlar için ciddi bir sıkıntı oluşturduğunu anlatan Yeniçeri, yeni bir düzenleme ile bu mağduriyetin giderilmesi gerektiğini belirtti.

  Yeniçeri, AB ülkelerinde sürücü belgesi alımı ile ilgili eğitim şartı bulunmadığını, çünkü güvenli araç kullanımının beceri ve yetenekle ilgili olduğunu söyledi.

  kullan

  Okunma Sayısı ; 1.071

  Şafak Pavey kürsüye bu tişörtle geldi Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Şafak Pavey kürsüye bu tişörtle geldi Etiketler