Burc yorumlari

 • Şeşeli için 28 yıl hapis cezası istendi

  Hollanda’nın Lahey kentinde eski Yugoslavya’da işlenen savaş suçları için kurulan mahkemede yargılanan Sırp aşırı milliyetçi lider Voyislav Şeşeli için 28 yıl hapis cezası talep edildi.

  Mahkemedeki duruşmada pazartesi gününden beri iddianameyi okuyan savcılık temsilcisi Mathias Marcussen, yaptığı açıklamada, iddia makamının insanlık ve savaş suçlamasıyla yargılanan Şeşeli için 28 yıl hapis cezası istediğini belirterek, sanığın işlediği iddia edilen suçların büyük bir ceza gerektirdiğini ve hafifletici sebep bulunmadığını söyledi.

  Marcussen, sanığın yerlerinden olan, katledilen, hapsedilen, işkence gören, tecavüze uğrayan onbinlerce kurbanın çektiği acıların sorumlusu olduğunu savundu.

  Saraybosna doğumlu 57 yaşındaki Şeşeli, 2003’te Lahey’deki mahkemeye teslim olduktan sonra 2007’de yargılanmaya başlamıştı.

  Sırp Radikal Partisi’nin Başkanı, 1991 ve 1993 yıllarında Bosna Hersek ve Hırvatistan’da başta Boşnak ve Hırvatlar olmak üzere etnik temizlik yapmakla suçlanıyor.

  Okunma Sayısı ; 1.144

  Şeşeli için 28 yıl hapis cezası istendi Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Şeşeli için 28 yıl hapis cezası istendi Etiketler