Burc yorumlari

 • Suriye’de ölü sayısı 52’ye yükseldi

  Suriye İnsan Halkları İzleme Örgütü, Suriye’de bugün düzenlenen operasyonlarda asker ve güvenlik güçlerinin açtığı ateşte 52 kişinin öldüğünü bildirdi.

  Örgüt, muhaliflerin merkezi konumunda olan ve uzun zamandan beri operasyonların devam ettiği Humus’ta 31, kuzeydeki İdlib kentinde 14, Ürdün sınırına yakın Dera’da 3, Halep’te 2, Hama ve Şam’da birer olmak üzere güvenlik güçlerinin ateşinde 52 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

  Birkaç haftadan beri İdlib ve çevresinde düzenlenen operasyonlardan kaçan halkın güvenli yerlere ve Türkiye’ye gitmeye çalıştığını söyleyen yerel aktivistler, güvenlik güçlerinin İdlib bölgesinde bir araca ateş açtığını, aracın içinde bulunanların öldüğünü kaydetti.

  İdlib’e bağlı Han Şeyhun ve Humus’ta tekrar tank atışlarının başladığını ve kentte büyük patlamaların meydana geldiğin belirten aktivisitler, Şam’ın Duma semtinde birçok evin yıkıldığını, onlarca evde de hasar oluştuğunu bildirdi.

  Halep’in Azaz kentinde ordunun ağır silah ve helikopterler kullandığını ifade eden aktivistler, kentte rastgele ateş açıldığını, ölen ve yaralananların bulunduğunu, çok sayıda evde büyük hasar meydana geldiğini aktardı.

  Bu arada İdlib’deki Ömeri Tugayı, nizami ordudan Tuğgeneral Muhsin Mahluf’u esir aldığını açıklarken, İdlib bölgesinde birkaç tuğgeneralin Özgür Orduya katıldığını söyledi.

  Suriye resmi haber ajansı SANA da ülke genelinde silahlı gruplarla girdikleri çatışmalarda hayatını kaybeden 18 askerin cenazesinin, Şam’daki Teşrin Asker Hastanesi’nden memleketlerine gönderildiğini duyurdu.

  Ajans, ordudan ayrılan bir pilotun Halep’te bazı güvenlik merkezlerini bombaladıktan sonra uçağıyla Türkiye’ye iniş yaptığı haberlerinin asılsız olduğunu bildirdi.

  Okunma Sayısı ; 1.452

  Suriye’de ölü sayısı 52’ye yükseldi Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Suriye’de ölü sayısı 52’ye yükseldi Etiketler