Burc yorumlari

 • Suriye’deki operasyonlarda 34 kişi öldü

  Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, ülkenin çeşitli kentlerinde yönetim karşıtlarına karşı başlatılan operasyonlarda açılan ateşte 34 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

  Örgüt, uzun zamandır operasyonların devam ettiği Humus ve çevresinde 12, orta kesimlerde yer alan Hama’da 8, başkent Şam’ın banliyölerinde 6, kuzeydeki İdlib kentinde 4, Ürdün sınırındaki Dera’da 3 ve Deyr Ez Zor kentinde 1 olmak üzere 34 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti.

  Öte yandan yerel aktivistler, başkent Şam’ın Zanadani kentinde ordunun iki gündür kenti havan ve top ateşine tutuğunu, yıkılan evlerin enkazında ölü ve yaralıların olduğunu kaydetti.

  Humus’un El Kuseyr ve Hamidiye semtlerinde bombardımanın devam ettiğini, birçok evin yıkıldığını, bazılarında maddi hasar oluştuğunu ifade eden aktivistler, Humus’un Baba Amr semtine incelemelerde bulunan Beşşar Esad’ın, Özgür Suriye ordusunun yoğun ateşinden dolayı semtteki gezisini tamamlamadan ayrıldığını sözlerine ekledi.

  İdlib ve Cebel El Zaviye bölgesinde güvenlik güçlerinin onlarca evi yaktığını aktaran aktivistler, Şam’ın Madaya kentinde askerlerin tanklarıyla Özgür Suriye ordusuna katıldığını söyledi.

  Aktivistler, Hama ve çevresinde de operasyonların devam ettiğini belirtti.

  Okunma Sayısı ; 1.233

  Suriye’deki operasyonlarda 34 kişi öldü Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Suriye’deki operasyonlarda 34 kişi öldü Etiketler