Burc yorumlari

 • Tadiç, Avrupa Konseyi’nin Kuzey ödülünü aldı

  Sırbistan Cumhurbaşkanı Boris Tadiç, Balkanların ve ülkesinin AB’ye entegrasyonuna yönelik katkılarından dolayı Avrupa Konseyi’nin ”Kuzey” ödülünü aldı.

  Portekiz’in Lizbon kentinde düzenlenen ödül töreninde, Avrupa Konseyi’nin ”Kuzey-Güney Merkezi”nin 2011 yılının Kasım ayında layık gördüğü ödül Sırbistan Cumhurbaşkanı Boris Tadiç’e takdim edildi.

  Avrupa Konseyi kurumlarının altında bulunan ”Kuzey-Güney Merkezi”nin Tadiç’i, Avrupa Birliği’ne girme sürecinde Balkanların ve ülkesinin AB entegrasyonuna verdiği katkılardan dolayı bu ödüle layık gördüğü belirtildi.

  Kuzey-Güney Merkezi’nin ”Güney” adlı ödülü ise insan haklarını ve demokrasi ilkelerini savunma çabasından dolayı Uluslarası İnsan Hakları Federasyonu Başkanı ve gazeteci Suhayr Belhasen’e verildi.

  Tadiç, Sırbistan devleti adına ödül almasının bütün Sırbistan halkını onurlandırdığını ifade ederek, ”Sırbistan vatandaşları AB’ye üyelik statüsü için öncelikle sorumlu olan kişilerdir. Vatandaşlar uygulanan reformların tüm yükünü taşımak zorunda oldular” dedi.

  Okunma Sayısı ; 1.282

  Tadiç, Avrupa Konseyi’nin Kuzey ödülünü aldı Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Azerbaycan’ın, İran sınırına yakın bir bölgede İsrail’e hava üssü verdiği haberleri, İran’da “İsrail, Azerbaycan’ı

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Tadiç, Avrupa Konseyi’nin Kuzey ödülünü aldı Etiketler