Burc yorumlari

 • Tatbikatta yaralanan öğrenci öldü

  Bitlis’te geçen 28 Kasım’da Çok Programlı Lise’nin yangın tatbikatında ağır yaralandı. 5 ay sonra komadan çıktı ama; kalbi son ameliyata dayanamadı.

  Bitlis’te geçen 28 Kasım’da Çok Programlı Lise’nin bahçesindeki tatbikatta ateşin üzerine tiner dökülürken yakılan ve geçen hafta yoğun bakımdan çıkıp ‘arkadaşlarımı özledim’ diyen 16 yaşındaki Onur, dünkü son ameliyatta hayatını kaybetti.

  Bitlis’te meydana gelen olayın ardından ağır yaralı halde ambulans helikopterle Kocaeli’ye getirilerek Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesi’nde tedavi altına alınan lise öğrencisi Onur Zeki Aygün, yaklaşık 4 aydır burada tedavi görüyordu. Vücudunun yüzde 50’si yanan, boyun, sırt, kol, boyun ve ayaklarında ciddi yanıklar olan Onur Zeki Aygün bir dizi ameliyat da geçirip doktorların yoğun çabasıyla yaşama tutundu. Geçen hafta da yoğun bakım ünitesinden çıkarılarak normal servise alındı.

  Ancak dün, doktorların “Sonuncusu” olarak nitelendirdiği ameliyata alınan Onur’un kalbi bu ameliyata dayanamadı ve operasyon sırasında durarak yaşamını yitirdi.

  TATİL YAPMAK İSTİYORDU

  Normal servise alındıktan sonra 12 Mart’ta DHA muhabirleriyle de konuşan Onur Zeki Akgün yaptığı açıklamada, ailesini ve okuldaki arkadaşlarını çok özlemişti. Akgün, “Okuluma dönmek istiyorum. Ailemle birlikte Antalya’da tatil yapmak istiyorum” demişti.

  Oğulunun tedavisi boyunca Derince’de hastaneden ayrılmayan babası Haydar Akgün ise yaklaşık çocuğunun yanında olabilmek için ailesini de buraya getirdiğini belirterek, çocuğunun iyileşmesi için dua ettiklerini söylerken, bu olayın sorumlusu olan öğretmenlere ise sadece açcığa alma ve kınama cezası verilmesini eleştirmişti.

  SON AMELİYAT OLACAKTI

  Başından beri Onur’un tedalerini gerçekleştiren Genel Cerrah Opr. Dr. Murat Güven de yaptığı açıklamada, Onur’un hastaneye getirildiğinde durumunun çok ağır olduğunu çok ciddi operasyonlar yapıldığını belirterek, bir ameliyat daha yapılması gerektiğini söylemişti. Onur Zeki Akgün’ün cenazesinin, memleketi Muş’ta toprağa verileceği öğrenildi.

  (RADİKAL)

  Okunma Sayısı ; 1.055

  Tatbikatta yaralanan öğrenci öldü Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Tatbikatta yaralanan öğrenci öldü Etiketler