Burc yorumlari

 • Westerwelle’nin UAEK raporu uyarısı

  Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, UAEK’nin son raporunun, yeni soruları gündeme getirdiğini ve endişelerini daha da artırdığını bildirdi.

  Westerwelle bu konuda yaptığı yazılı açıklamada, “UAEK’nin İran’ın nükleer programıyla ilgili son raporu yeni soruları gündeme getiriyor ve endişelerimizi artırıyor. Bu nedenle Fransa, İngiltere, ABD, Rusya ve Çin Halk Cumhuriyeti ile yaptığımız ortak açıklamada, İran’a, gizlilik yürütme ve işbirliği yapmama konusundaki tutumuna son vermesi ve nükleer programıyla ilgili tüm haklı endişeleri saydam ve gerçekçi bir şekilde ortadan kaldırması için açık bir mesaj veriyoruz” ifadelerini kullandı.

  İran’ın uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmesini sağlama konusunda kararlı olduklarını ifade eden Westerwelle, İran ile görüşmelerin yeniden başlatılmasının bir fırsat olduğunu, bu fırsatı değerlendirmenin ve uluslararası toplulukla işbirliğine geri dönmenin bu ülkenin kendi elinde olduğunu kaydetti.

  Okunma Sayısı ; 1.096

  Westerwelle’nin UAEK raporu uyarısı Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Westerwelle’nin UAEK raporu uyarısı Etiketler