Burc yorumlari

 • Yrtta 915 köy yolu kapalı

  Kar yağışı nedeniyle 9 ilde toplam 915 köy yoluyla ulaşım sağlanamıyor.

  Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar yağışı ve tipi etkili oluyor.

  Gece en düşük hava sıcaklığı Ağrı’da eksi 23, Erzurum’da eksi 20, Ardahan’da eksi 19, Kars’ta eksi 14, Bayburt’ta eksi 13, Iğdır’da eksi 7, Erzincan’da eksi 4 derece olarak ölçüldü.

  Günün en yüksek hava sıcaklığının Ağrı’da eksi 4, Erzurum’da eksi 3, Kars’ta eksi 2, Ardahan’da eksi 1, Bayburt’ta 1, Erzincan’da 3 ve Iğdır’da 8 derece olacağı tahmin ediliyor.

  Kar ve tipi nedeniyle Erzurum’da 104, Ağrı’da 76, Iğdır’da 26, Ardahan’da 25 ve Kars’ta 1 olmak üzere toplam 232 köy yolu ulaşıma kapandı.

  Yolu ulaşıma kapalı olan köylerde hasta nakillerinde zaman zaman sıkıntı yaşanıyor. Erzurum’da son iki günde yolu ulaşıma kapalı olan köylerden 20 hasta, karla mücadele ve sağlık ekiplerince ambulans ve kar üstü araçlarla hastaneye ulaştırıldı.

  Kent merkezlerinde kar kalınlıkları Ağrı’da 70, Erzurum’da 28, Kars’ta 20, Ardahan’da 18, Bayburt’ta 16, Palandöken Kayak Merkezi’nde 157 santimetre olarak ölçüldü.

  Sivas ve ilçelerinde sabah saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı etkili oldu. Kar yağışı ve tipi nedeniyle 74’ü merkeze bağlı olmak üzere 445 köy yolu ulaşıma kapandı. Köy yollarının ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Sivas merkeze bağlı 25 köyde taşımalı eğitim yapılamıyor.

  Kastamonu Özel İdaresinden yapılan açıklamaya göre, kentte 163 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

  Malatya Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte 43 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

  Bingöl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışı ve tipi nedeniyle 32 köy yolu ulaşıma kapandı.

  Yoldaki buzlanma nedeniyle kent merkezinde Çapakçur Köprüsü’nde çok sayıda araç yolda kaldı. Yolda mahsur kalan biri öğrenci servisi çok sayıdaki araç, vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

  Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Kırklareli ve Tekirdağ’da dün gece başlayan kar yağışı devam ediyor.

  Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışı Kırklareli’nin yüksek kesimlerinde sürüyor. Kar kalınlığı Demirköy ilçesinde 15 santimetreye, Mahyatepe’de 30 santimetreye ulaştı. Bulgaristan’a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı’nda ise kar kalınlığı 5 santimetre oldu. 

  Kırklareli 15. Karayolları Şefliği ekipleri, Dereköy Sınır Kapısı ve Demirköy yollarında kar küreme çalışmalarını sürdürüyor.

  Kar yağışı, Tekirdağ’a bağlı Malkara ve Hayrabolu ilçelerinde de etkili oldu. Kar kalınlığı, Malkara ilçe merkezinde 12, yüksek kesimlerde 20, Hayrabolu’da 6 santimetreye ulaştı. Malkara Belediyesi ile karayolları ekipleri, gece boyunca Malkara-Tekirdağ yolunun ulaşıma açık kalması için kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürdü.

  Malkara Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, dün gece başlayan kar yağışı nedeniyle kapalı köy yolu bulunmadığını belirtti.

  D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde etkili sis ve kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor.

  Bolu Dağı’nın Bakacak, Seymenler ve Karanlıkdere mevkilerinde etkili sis nedeniyle görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü. Güzergahta hafif kar yağışı nedeniyle Karayolları ekipleri tuzlama çalışması yapıyor.

  Trafik ekipleri, sürücüleri sis ve kar yağışına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

  Artvin’in Hopa ilçesinde belediye tarafından Kuledibi Mahallesi’nde yaptırılan Cumhuriyet Öğrenci Yurdu inşaatının çatısı şiddetli rüzgarın etkisiyle uçup inşaat sahasına düştü.

  (EKİP-YSA-HAN)

  12.03.2012 12:57:25

  Okunma Sayısı ; 1.150

  Yrtta 915 köy yolu kapalı Benzer Yazılar

  Muş’ta polis ekipleri tarafından ikamet, araç ve iş yeri hırsızlığı şüphelisi olarak gözaltına alınan 17 şahıstan 3’ü tutuklandı. Muş’ta
  Manisa’nın Salihli ilçesinde jandarma ekipleri, demiryolu kenarındaki sazlık alan içerisinde ekili vaziyette 83 kök Hint Keneviri bitkisi ele geçirdi. Manisa’nın
  Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında yapılan çalışmalar sonucu bir yolcu
  Erzurum’da aşırı tonajlı kamyon, kavşakta hızını alamayınca 3 ton keresteyi yola savurdu. Erzurum’da aşırı tonajlı kamyon, kavşakta
  Genç Kadın, Bu Kareden 1 Ay Sonra, Yine Aynı Kişi Tarafından Bu Kez Kurşunlandı İstanbul Yenibosna’da eski nişanlısından şiddet gördüğü

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Yrtta 915 köy yolu kapalı Etiketler