Burc yorumlari

 • AB de Kongo se

  AB, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde geçen yıl yapılan seçimleri ”güvenilir” bulmadığını açıkladı.

  Geçen yıl Kasım ayındaki seçimlerden yaklaşık 4 ay sonra yayımlanan AB gözlem heyetinin nihai raporunda, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ndeki seçim komisyonu tarafından açıklanan sonuçların, ”seçim sürecinde çok sayıda usulsüzlük ve hilenin doğrulanması ışığı altında güvenilir olmadığı” bildirildi.

  BM de Kongo ordusunun, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde geçen yıl yapılan seçimler sırasında ve sonrasında insan hakları ihlallerinde bulunduğunu bildirmişti.

  BM’nin raporunda, başkent Kinşasa’da Kasım ve Aralık ayında çoğu güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu olmak üzere en az 33 kişinin öldüğü, 83 kişinin yaralandığı kaydedilmişti.

  Ülkede yapılan bazı insan hakları ihlallerinin detaylarına yer verilen raporda yapılan araştırmaların, çoğu keyfi olmak üzere 265’i aşkın kişinin gözaltına alındığını ortaya koyduğu ifade edilmişti.

  Okunma Sayısı ; 1.135

  AB de Kongo se Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  AB de Kongo se Etiketler