Burc yorumlari

 • ABD’den İran şirketlerine yaptırım

  ABD, İran özel kuvvetlerinin silah ihraç etmesine yardım eden iki İran şirketi ve İranlı yetkililere yaptırım uygulama kararı aldı.

  ABD Hazine Bakanlığı, Yas Air ve Kuds şirketlerinin yetkilileri İsmail Gani, Seyit Ali Ekber Tabatabey ve Hüseyin Ağajani’nin, ”İran uluslararası yaptırımlardan kurtulmaya ve şiddet ihraç etmeye” çalışırken, Ortadoğu ve Afrika’ya silah yolladıklarını bildirdi.

  Bakanlık, havayolu şirketi Yas Air’in Suriye’ye insani yardım kılıfı altında havan mermileri ve saldırı tüfekleri taşıdığını açıkladı.

  ABD’nin yaptırım kararına göre, Amerikan vatandaşlarının bu şirketler ve kişilerle iş yapmaları yasaklanıyor, bunların ABD’deki malvarlıkları donduruluyor.

  ABD ayrıca 2010 yılında Nijerya’da ele geçirilen, havan, füze ve el bombası nakliyatında yer aldığını bildirdiği Nijeryalı taşımacılık şirketi Behineh Ticaret’e ceza verdi. Şirketin mümessili Ali Abbas Osman Cega da suç ortağı olarak nitelendirildi.

  Okunma Sayısı ; 1.094

  ABD’den İran şirketlerine yaptırım Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  ABD’den İran şirketlerine yaptırım Etiketler