Burc yorumlari

 • ABD’li asker taammüden yargılanacak

  Afganistan’da görev yaptığı üssün yakınlarındaki bir köyde 17 sivili öldüren Amerikalı asker Robert Bales, taammüden adam öldürmekten yargılanacak.

  Afganistan’daki ABD güçlerinin sözcüsü Garby Kolb, Bales’e aynı zamanda cinayete teşebbüs ve saldırı suçlamalarının da yöneltildiğini açıkladı.

  Kolb, suçlu bulunması durumunda Bales’in idama mahkum edilebileceği belirtti.

  38 yaşındaki Bales, 11 Mart’ta sabah erken saatlerde görev yaptığı üssün yakınlarındaki köyde sivillere ateş etmiş, saldırı sonucu 9’u çocuk, 3’ü kadın 17 kişi yaşamını yitirmişti. 6 kişinin yaralandığı saldırının ardından Bales’in bazı cesetleri yakmaya çalıştığı belirlenmişti.

  Fort Leavenworth’daki askeri hapishanede tutuklu bulunan Bales’in avukatı John Hanry Browne, müvekkilinin saldırının öncesi ve sonrası ile ilgili bazı detayları hatırladığını, ancak saldırı sırasında neler olduğunu anımsayamadığını ileri sürdü.

  Okunma Sayısı ; 1.248

  ABD’li asker taammüden yargılanacak Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  ABD’li asker taammüden yargılanacak Etiketler