Burc yorumlari

 • Annan Suriye için Rusya’ya gidiyor

  Birleşmiş Milletler-Arap Birliği’nin Suriye özel temsilcisi Kofi Annan’ın, Suriye ile ilgili görüşmelerde bulunmak üzere bu hafta Rusya’yı ziyaret edeceği bildirildi.

  Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Mikhail Bogdanov, Moskova’nın aynı zamanda Suriye’nin önde gelen muhalefet gruplarından Ulusal Koordinasyon Komitesi üyelerini de ağırlayacağını söyledi.

  Suriye’nin en önemli müttefiki olarak bu ülke hükümetine uluslararası yaptırım uygulanması girişimlerini engellemeye çalışan Rusya, aynı zamanda Annan’ın ateşkes sağlanması çabalarına da destek veriyor.

  Annan’ın önerdiği plan, yaralıların tahliye edilmesi ve insani yardım dağıtılması için her gün çatışmalara iki saat ara verilmesi ve siyasi çözüm bulmak amacıyla görüşmelerin başlatılması gibi maddeler içeriyor.

  AA

  Okunma Sayısı ; 1.119

  Annan Suriye için Rusya’ya gidiyor Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Annan Suriye için Rusya’ya gidiyor Etiketler