Burc yorumlari

 • BM: Suriye’de 9 binden fazla insan öldü

  Birleşmiş Milletler (BM), Suriye’de Devlet Başkanı Beşşar Esad rejimine karşı ayaklanmanın başlamasından bu yana 9 binden fazla kişinin öldüğünü bildirdi.

  BM’nin Ortadoğu’da barış için özel temsilcisi Robert Serry, yaptığı açıklamada, ”Sahada şiddet sürüyor. Güvenilir tahminler, Suriye’de ayaklanmanın başladığı bir yılı aşkın zamandan bu yana 9 binden fazla insanın öldüğünü gösteriyor. Çatışmaları bir an önce durdurmak gerek” dedi.

  Suriye İnsan Hakları Gözlemevi adlı sivil toplum kuruluşu da Suriye’de 7 bin 56’sı sivil ve 2 bin 678’sı rejimin askeri 9 bin 734 kişinin öldüğünü açıkladı.

  Öte yandan ABD’nin Şam Büyükelçisi Robert Ford da Washington’da Kongre’ye yaptığı açıklamada, Beşşar Esad rejiminin özellikle işkenceye başvurarak insan haklarını ihlal ettiğini ve bu uygulamaların ”insanlık suçu” kabul edilebileceğini söyledi.

  Robert Ford, Devlet Başkanı Esad’ın ”insan haklarına pek alaka göstermediğini, çatışmaların daha da büyümesine karşı olduğunu” söylediğini ifade etti.

  Okunma Sayısı ; 1.099

  BM: Suriye’de 9 binden fazla insan öldü Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  BM: Suriye’de 9 binden fazla insan öldü Etiketler