Burc yorumlari

 • Davutoğlu: Hasta ülke, başkalarına deva oldu

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 2001 yılında ekonomik kriz nedeniyle hasta adam denilen Türkiye’nin, bugün bütün hastalara deva bir ülke gibi görüldüğünü söyledi.

  Davutoğlu, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için geldiği Konya’da, partisinin ilçe teşkilatlarını ziyaret etti.

  İlk ziyaretini Karatay İlçe Başkanlığı’na yapan Davutoğlu, parti yönetiminden üye sayılarının arttırılması için çalışmaların devam etmesini istedi.

  Üyelerle fotoğraf çektirdikten sonra partisinin Meram İlçe Teşkilatına geçen Davutoğlu, ardından Selçuklu İlçe Teşkilatını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

  Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, bakan olmakla AK Parti’nin herhangi bir kademesinde görev almanın anlamı ve kutsiyeti bakımından aynı olduğunu dile getirdi.

  ”Bu aziz milleti, uyuyan bir devi tarih sahnesine yeniden çıkarmalıyız” diyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

  ”Bu millet bir kez ayağa kalktığı zaman, önünde kendisiyle birlikte yürüyen öncüler, liderler gördüğü zaman durdurulamaz. 2001’de ekonomik kriz nedeniyle hasta adam denilen Türkiye, şimdi bütün hastalara deva bir ülke gibi görülüyor. Bu nasıl oldu. Ondan önceki 10 yılda ne oldu ki bir anda Türkiye’de böyle bir dinamizm, böyle bir devinim ortaya çıktı. 90’lı yıllarda olmayan 2000’li yıllarda olan şey, halkıyla bütünleşmiş bir iktidar. Daha önce böyle birşey yoktu. Daha önce siyaset bir hükmetme aracıydı. Daha önce siyaset halkın verdiği oylarla gelinen makamları bir rant devşirme siyasetiydi. AK Partiyle birlikte bu yıkıldığı için, bunun yerine halkla birlikte büyük bir aile olarak harekete geçtiği için Türkiye’de bir mucize gerçekleşti. Dış politikada 10 yıl öncesine göre dünyanın her yerinde faaliyet gösteren ve herkesin takdirini alan bir ülke olarak Türkiye büyük bir başarıya imza atıyor. Bunun da sırrı, reçetesi halkıyla bütünleşmiş siyasi kabine.”

  Davutoğlu, ziyaretin sonunda partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Okunma Sayısı ; 1.124

  Davutoğlu: Hasta ülke, başkalarına deva oldu Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Davutoğlu: Hasta ülke, başkalarına deva oldu Etiketler