Burc yorumlari

 • Demirtaş’tan “gaz ve cop” tepkisi

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ”Kürt halkına, kendi anadilinde eğitim, kendi diliyle, kültürüyle yaşama hakkı istiyoruz” dedi.

  Demirtaş, Bağlar ilçesinde düzenlenen Nevruz etkinliğinde yaptığı konuşmada, İstanbul Kazlıçeşme’deki Nevruz etkinliğine katılanlara gaz ve cop kullanılarak müdahalede bulunulduğunu iddia ederek, bunu kınadıklarını söyledi.

  Haftalardır Nevruz kutlamalarına hazırlandıklarını ancak kutlamaya 2 gün kala ayın 21’i dışında Nevruz kutlanmasına izin verilmeyeceğinin açıklandığını kaydeden Demirtaş, ”Kürt halkına kendi anadilinde eğitim, kendi diliyle, kültürüyle yaşama hakkı istiyoruz” diye konuştu.

  Demirtaş, sorunun çözümü konusunda hükümetle en küçük bir görüşmelerinin olmadığını ve hükümetten umutlarını kestiklerini söyledi.

  Etkinliğin ardından izinsiz yürüyüşe geçen grup, polisin müdahalesiyle dağıldı.

  Okunma Sayısı ; 1.149

  Demirtaş’tan “gaz ve cop” tepkisi Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Demirtaş’tan “gaz ve cop” tepkisi Etiketler