Burc yorumlari

 • Denemeç’ten AK Parti’deki yenilere uyarı

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Denemeç, AK Parti’de üç dönemini dolduranlar, siyasette varlıklarını ispat edebilirlerse bir dönem sonra bir daha gelebildiğini belirterek partideki yenileri uyardı.

  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç, Ak Parti tüzüğüne göre Meclis’te üç dönemini dolduranların yerini gençlere devrettiğini belirterek, ”Ama üç dönemini dolduranlar siyasette varlıklarını ispat edebilirlerse bir dönem sonra bir daha gelebiliyor. Onun için yeni gelenlerin işi sıkı tutması lazım” dedi.

  Ak Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi toplantısında ”Lider Ülke Türkiye” konulu bir sunum yapan Demeneç, kendisinin Meclis’teki üçüncü dönemi olduğunu, artık bayrağı genç arkadaşlara devredeceğini söyledi.

  AK Parti’nin kan değişimini başaran bir parti olduğunu, 2002’den bugüne milletvekili olarak devam eden 75 kişinin bulunduğunu aktaran Denemeç, Türkiye’de bunu gerçekleştiren ilk siyasi parti olduklarını söyledi.

  Denemeç, ”Üç dönem kıstasını yerine getirirsek kurumsallaşmış bir parti olarak Türkiye’yi daha ileriye taşıyacağız. Üç dönemini dolduranlar siyasette varlıklarını ispat edebilirse bir dönem sonra bir daha gelebiliyor. Onun için yeni gelenlerin de işi sıkı tutması lazım” diye konuştu.

  Sunumunda, Orta Çağ’ın kapandığı dönemden bu yana siyasi tarihi etkileyen olaylar hakkında bilgi veren Denemeç, Osmanlı’nın son dönemi ve Cumhuriyet’in kuruluşundan bugüne siyasi partilerin ortaya çıkışını tetikleyen gelişmelerden söz ette.

  Denemeç, Türkiye’de darbelerle oluşturulan vesayet sisteminin güçlü siyasi parti istemediğini, sandıkta başarı elde edenlere karşı siyaset dışı müdahaleler yapıldığını belirterek, ”27 Haziran 2011 seçimleriyle artık sandığın rövanşı ancak bir sonraki seçimle alınır. Bu normalleşme çok önemli bir adım, bu noktaya kolay gelmedik” dedi.

  1980 darbesi sonrası sivil bir hükümet kuran Turgut Özal’ın başbakan olması sonrası PKK olaylarının başladığını, cumhurbaşkanlığına geçmesinden sonra ise terör olaylarına suikastların eklendiğini ifade eden Demeneç, bu dönemde Anadolu topraklarının fay noktaları olan Türk-Kürt, Sünni-Alevi, laik-antilaik tartışmalarını tetikleyen olayların çıktığını, hükümetleri aciz göstermeyi amaçlayan bu olayların Türkiye’yi 28 Şubat’a taşıdığını ifade etti.

  Denemeç, AK Parti’nin bir dünya markası olduğunu, bunun omuzlarına büyük sorumluluk yüklediğini dile getirerek, ”Türkiye’yi izliyorlar, ne yaptığına bakıyorlar. Bizden beklentisi olan çok büyük bir kitle var, onların taleplerine de cevap verebilecek sorumlulukta iş yapmamız lazım” diye konuştu.

  Okunma Sayısı ; 1.145

  Denemeç’ten AK Parti’deki yenilere uyarı Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Denemeç’ten AK Parti’deki yenilere uyarı Etiketler