Burc yorumlari

 • Destici: Yazıcıoğlu olayı yakında netleşecek

  BBP lideri Mustafa Destici ‘İnşallah önümüzdeki günlerde bu hadise kaza mıdır,
  Yoksa suikast midir, Sabotaj mıdır? Bu, netleşecek. Netleşmesi kaçınılmaz” dedi.

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili, ”İnşallah önümüzdeki günlerde bu hadise kaza mıdır, Yoksa suikast midir, sabotaj mıdır? Bu, netleşecek. Netleşmesi kaçınılmaz” dedi.

  Destici, partisinin Osmaniye İl Teşkilatı tarafından merhum Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının vefatının 3. yılı nedeniyle düzenlenen ”Hatim ve Yasini Şeriflerle Anma Programı”na katıldı.

  Mustafa Destici, yaptığı konuşmada, 27 yıldır terörle mücadele edildiğini belirterek, şunları söyledi:

  ”27 yılın sonuna gelmişiz, 21 günlük yanaşık düzen eğitim almış çocuklarımızla, tamamen dış güçler tarafından eğitilmiş profesyonel terör mensuplarıyla mücadele ediyoruz. Terörün en büyük hedefi iç düzenimizi zarara uğratmak, coğrafyanın zarara uğratılması, sömürülmesiyle alakalıdır. PKK terörü tamamen dış güçlerin kullandığı bir maşadır. Bu Türk, Kürt, Alevi, Sünni meselesi değildir. Bunun vebali ülkeyi bugüne kadar yönetenlerin omzundadır. Bugüne kadar gerçek anlamda mücadele edilmediğini açıkça görüyoruz. Terörle mücadele edecekseniz mutlaka eğitimli birliklerinizin olması lazımdır. Bizlerin terörle mücadeleyle ilgili Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay Başkanı’na sunduğumuz raporu uygularlarsa kısa sürede terörü bitirmek mümkündür. Bizim kendilerine vermiş olduğumuz raporu uygulasınlar bir yıl içerisinde bu terör belasından kurtuluruz.”

  Destici, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılması teklifini desteklediklerini belirterek, ”hükümetin yeni sistem konusunda geç bile kaldığını” ifade etti.

  Etkinliğin sonunda gazetecilerin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili sorularını yanıtlayan Destici, şunları kaydetti:

  ”Dosya Malatya’da. Dosyada gizlilik kararı var. Bizim de bilmediğimiz bazı noktalar var. Bilip de kamuoyu ile paylaşamadığımız konular var. Sürece faydası olacağını bilsek gizlilik kararı dinlemeyiz. Oradan gelecek cezaya razıyız. Sürecin aydınlatılması anlamında şu anda paylaşamadığımız 1-2 nokta var. Bunlar araştırılıp, soruşturuluyor. İnşallah önümüzdeki günlerde bu hadise kaza mıdır, yoksa suikast midir, sabotaj mıdır? Bu, netleşecek. Netleşmesi kaçınılmaz. Çünkü biz bunun peşini bırakmayacağız. Sonuna kadar takipçisi olacağız. Bizi, kamuoyunu, aileleri tatmin etmeyecek hiçbir sonucu da kabul etmeyeceğiz. Bunu baştan bu yana söylüyoruz. Sabırla hukuk içerisinde kaldık. Ama başı çekilecek koyun da değiliz.”

  Okunma Sayısı ; 1.065

  Destici: Yazıcıoğlu olayı yakında netleşecek Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Destici: Yazıcıoğlu olayı yakında netleşecek Etiketler