Burc yorumlari

 • Fransızlar nükleer enerjiden korkuyor

  Fransızların üçte ikisinin, Japonya’daki geçen yılki nükleer enerji kazasının bir benzerinin ülkede yaşanmasından endişe duyduğunu ortaya çıktı.

  CSA kamuoyu araştırma şirketinin düzenlediği anket, “Fransızların yüzde 80’inin, ülkenin nükleer enerji kaynaklarına çok fazla bağımlı olduğu ve bu kaynakların artık çeşitlendirilmesi görüşünü taşıdığı”nı gösterdi.

  Yine aynı araştırmayla Fransızların yüzde 80’ini nükleer enerji konusunda yeteri kadar bilgilendirilmedikleri görüşünde.

  Araştırmaya göre ayrıca, Fransızların dörtte üçü, ülkedeki nükleer enerji santrallerinin oldukça eski olmasının ciddi bir risk teşkil ettiği inancında.

  Nükleer enerji konusu, cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki önemli tartışma konuları içinde yer alırken, merkez sağ, ülkenin nükleer enerji yatırımları konusunda taviz verilmemesi gerektiğini, sol partiler ise nükleer enerji yerine diğer alternatif kaynaklara ağırlık verilmesini savunuyor.

  Fransa, enerji ihtiyacının yüzde 75’ini nükleer enerji kaynaklarından karşılıyor.

  Okunma Sayısı ; 1.176

  Fransızlar nükleer enerjiden korkuyor Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Fransızlar nükleer enerjiden korkuyor Etiketler