Burc yorumlari

 • Hira’ya ve Sevr’e teleferik kuruluyor

  Hac ve umre ibadeti için Suudi Arabistan’a gelen ziyaretçilerin en çok ziyaret ettiği Hz. Muhammed’in Mekke’de bulunduğu iki mağaraya teleferik sistemi kuruluyor.

  Ümmül Kurra Üniversitesi Hac Araştırmalar Enstitüsü Başkanı Abdul Aziz Saroji, vahiy meleği Cebrail(AS)’ın ilk Kuran ayetini getirdiği Cebel-i Nur dağındaki Hira mağarası ile Hz. Muhammed’in Hz. Ebubekir ile Medine’ye hicret ederken gizlendiği Sevr dağında bulunan Sevr mağarasına teleferik sistemi kurulacağı bildirildi.

  Yoğun talep üzerine hareket geçen yetkililer, iki yıl içinde kurulacak teleferik sistemi sayesinde ziyaretçilerin Kabe’nin bulunduğu bölgeden her iki mağaraya daha kolay ulaşacaklarını kaydettiler.

  Sarp ve dik kayalarla çevrili mağaraları ziyaret etmek isteyenlerden her yıl onlarcasının düşerek hayatını kaybettiğini bildiren yetkililer, teleferik sisteminin büyük kolaylık sağlayacağını ve 800 metrede bulunan Sevr ile 300 metredeki Hira mağarasına yaşlıların da rahatlıkla gidebileceğini söylediler.

  Okunma Sayısı ; 1.117

  Hira’ya ve Sevr’e teleferik kuruluyor Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Hira’ya ve Sevr’e teleferik kuruluyor Etiketler