Burc yorumlari

 • Japon virtüözden Gülpembe şarkısı

  Batman’da Dünya Kadınlar Günü’ne etkinlikleri kapsamında düzenlenen gitar ve keman resitali büyük ilgi gördü.Japon keman virtüözün çaldığı Barış Manço’nun ‘Gül Pembe’ şarkısı ayakta alkışlandı.

  VİDEO İÇİN TIKLAYINGALERİ İÇİN TIKLAYIN

  Vietnamlı dünyaca ünlü klasik gitarist Thu Le, Japon keman virtüözü La Maya ve Türk gitarist Begül Erhan, Batman Üniversitesi’nde müzik ziyafeti sundu. Konserde Thu Le’nin seslendirdiği Barış Manço’nun Gülpembe eseri ayakta alkışlandı.

  Konser, Begül Erhan’ın gitar senfonisiyle başladı. Erhan’dan sonra sahneyi La Maya ve Thu Le paylaştı.

  İkili gitar ve keman resitalinden sonra 13 yıl vefat eden sanatçı Barış Manço’nun ‘Gül Pembe’ şarkısını da çaldı. Şarkının sonunda izleyiciler ikiliyi ayakta alkışladı.

  Sanatçılar, yoğun ilgiden duydukları mutluluğu konser sonrası teşekkür ederek paylaştı. Konserin ardından Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Kılıçoğlu sanatçılara çiçek verdi.

  Konsere Rektör yardımcıları Prof. Dr. Tahsin Kılıçoğlu, Prof. Dr. Giray Topal, Prof. Dr. Yaşar Eren, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Aydeniz, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Zeki Argünhan, Genel Sekreter Mustafa İnal ve il Milli Eğitim Müdür yardımcısı ve çok sayıda öğrenci de katıldı.

   

  Okunma Sayısı ; 1.143

  Japon virtüözden Gülpembe şarkısı Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Japon virtüözden Gülpembe şarkısı Etiketler