Burc yorumlari

 • Kanada, Mali’ye yardımlarını askıya aldı

  Kanada, askeri darbe yapılan Mali’ye tüm yardımlarını askıya aldığını açıkladı.

  Kanada Dışişleri Bakanı John Baird yazılı açıklamasında, Mali’deki askeri darbenin demokrasiye saldırı olduğunu belirterek, “Mali askerlerinin demokrasi karşıtı bu hareketlerini kınıyoruz” ifadesini kullandı.

  Mali askerlerini, anayasal düzendeki yerlerine, barış ve istikrarla geri dönmeye çağıran Kanada Dışişleri Bakanı, Kanada Uluslararası Kalkınma Ajansı CIDA aracılığıyla Mali’ye gönderilen yardımların bu durum sağlanıncaya kadar askıya alındığını duyurdu.

  Kanada Uluslararası İşbirliği Bakanı Bev Oda da yaptığı yazılı açıklamada, Kanada’nın Mali halkının yanında olduğunu, soruna barışçıl ve demokratik çözüm bulununcaya dek gayrimeşru yöntemleri onaylamayacaklarını kaydetti.

  Mali’de 4 gün önce darbe yapan askerler, Devlet Başkanı Amadu Tumanu Ture’yi devirip, anayasayı askıya almıştı. Çıkan olaylarda 3 kişi yaşamını yitirmişti.

  Okunma Sayısı ; 1.207

  Kanada, Mali’ye yardımlarını askıya aldı Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Kanada, Mali’ye yardımlarını askıya aldı Etiketler