Burc yorumlari

 • Kraliçe Elizabeth, kendini halkına adadı

  İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, tahta çıkışının 60. yılı dolayısıyla parlamentonun iki kanadına birden seslenerek, ”kendini bir kez daha Birleşik Krallık ve halkına adadığını” söyledi.

  Kraliçe konuşmasında, eşi Prens Philip’in kendisine verdiği desteğe ve tarihin önemli bir dönemine tanıklık ettiğine değinerek, ”Ailemin desteğiyle kendimi önümüzdeki yıllarda da büyük ülkemiz ve halkının hizmetine adıyorum” dedi.

  Kraliçe 2. Elizabeth’in konuşmasını parlamentoda İngiltere Başbakanı David Cameron, Başbakan Yardımcısı Nick Clegg, muhalefetteki İşçi Partisi lideri Ed Miliband, Anglikan Kilisesi Canterbury Başpiskoposu Rowan Williams’ın da aralarında bulunduğu milletvekilleri, lordlar ve baronesler dinledi.

  85 yaşındaki İngiltere Kraliçesi’nin tahta çıkışının 60. yılı dolayısıyla bu yıl boyunca ülke genelinde ve Milletler Topluluğu ülkelerinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

  Kraliçe’nin konuşması sırasında monarşi karşıtı küçük bir grup parlamentonun önünde protesto yaparken, İngiltere Kraliçesi tahta çıkışının 25. ve 50. yıllarında da Parlamentonun alt kanadı Avam Kamarası ve üst kanadı Lordlar Kamarası’na hitap etmişti.

  Okunma Sayısı ; 1.219

  Kraliçe Elizabeth, kendini halkına adadı Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Kraliçe Elizabeth, kendini halkına adadı Etiketler