Burc yorumlari

 • Libya liderinden Rusya’ya çağrı

  Libya Başbakanı Abdülrahim El Kib, Rusya’nın Libya’da eski rejimle teması kesmesinden itibaren “hoş karşılanacağını” söyledi.

  ABD’de bulunan düşünce kuruluşu Carnegie’de yaptığı konuşmada Kib, “Rusya’nın Libya’da 8 ay süren halk ayaklanması sırasında neler olup bittiğini anlamasını isterdik” dedi.

  “Rusya’nın durumu idaresinden memnun muyuz. Hayır” diyen Kib, her şeye rağmen Rusya’nın Kaddafi sonrası Libya’nın yeniden ortağı olabileceğini söyledi.

  Kib, “Rusya’nın eski rejimle işbirliğini ve teması kesmesinden itibaren Libya’da hoş karşılanacağını ve projelerde çalışabileceğini” ifade etti.

  Kaddafi rejimindeki kontratlara uyulacağını da belirten Kib, ancak bunların gözden geçirilmesi, yasal olup olmadıklarının incelenmesi gerektiğini vurguladı.

  Kib, “Bu devrim kolay değildi. Bedelini ödedik. Rus dostlarımızın da bunu anlamasını umuyorum” diye konuştu.

  Okunma Sayısı ; 1.111

  Libya liderinden Rusya’ya çağrı Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Libya liderinden Rusya’ya çağrı Etiketler