Burc yorumlari

 • Lukaenko: Rusya, AB ve IMF i

  Belarus Devlet Başkanı Aleksandır Lukaşenko, Rusya, AB veya Uluslararası Para Fonu’nu (IMF) memnun etmek için özelleştirme yapılmayacağını söyledi.

  Lukaşenko, bugün Minsk’te özelleştirmeyle ilgili düzenlenen oturumda yaptığı açıklamada, ”Eğer IMF, AB, Amerika, Rusya veya bir başkasını memnun etmek için bir şeyler sattığımızı söylemek istiyorsanız, bunu bensiz ve benim başkan olmadığım bir zamanda yapın” dedi.

  Lukaşenko, ”Biz 3 milyar dolar civarında gelir sağlayan stratejik Belaruskali (potas madeni üretici şirketi) tesisinin bile satışına karşı değiliz. Bizim değerlendirmemize göre tesisin değeri 30 milyar doların üstünde” dedi.

  Özelleştirmenin ülkenin ihtiyaçları için ve gerçek değerinde olması gerektiğini vurgulayan Lukaşenko, ”İnsanlar bizi bunun için eleştirdi mi? Hayır! (Belaruskali) Sattık mı? Hayır! Biz birçok uluslararası ekonomik kuruluşun kabul ettiği adil bir fiyat istedik. Belaruskali’mizi özelleştirmek isteyenler ise sadece 15 milyar dolar teklif ettiler. Onlara bunun mümkün olmadığını söyledim” diye konuştu.

  Lukaşenko, Belarus’taki her tesisin özelleştirilebileceğini, ancak bu konuda en önemli kıstaslarının fiyat olduğunu belirterek, ”Her tesis özelleştirilebilir. İstisnasız hepsi. Eğer hükümet buna ihtiyaç duyarsa özelleştirmeyi gündemine alacak” ifadesini kullandı.

  Okunma Sayısı ; 3.488

  Lukaenko: Rusya, AB ve IMF i Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Lukaenko: Rusya, AB ve IMF i Etiketler