Burc yorumlari

 • Meclis’te Genç’li ‘Eşkiya’ tartışması

  Meclis Genel Kurulu’na CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ile AK
  Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın arasındaki “eşkıya” tartışması damgasını vurdu.

  MECLİS’İN GÜNDEMİ DEĞİŞTİ-

  Meclis Genel Kurulu’nda, AKP’nin grup önerisi kabul edildi. Kabul edilen önergeye göre, gündemin kanun tasarı ve teklifleri ile komisyonlardan gelen diğer işler kısmında yer alan 194, 74, 77 ve 139 sıra sayılı kanun tasarı ve tekliflerinin bu kısmının 3, 11, 12 ve 13. sıralarına alındı ve Genel Kurul’un 27 Mart 2012 Salı günü birleşiminde 178 sıra sayılı Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası Kuruluş Anlaşmasında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Guvernörler Kurulu Kararının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı’nın görüşmelerinin tamamlanmasına kadar çalışmalarına devam edilmesi kabul edildi.

  -MHP’Lİ ŞANDIR, MEMURUN MAAŞ ZAMMINI SORDU-

  AKP’nin grup önerisi üzerinde konuşan MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır,

  çalışanlara maaş zammının verilmediğini belirterek, “2012 yılı başlayalı 3 ay oldu. Memurlar, şehit yakınları, dul ve yetimleri, muhtarlar 2012 yılı maaş zammını alamadılar” dedi.

  Tutuklu milletvekillerinin durumunu da hatırlatan Şandır, “Seçilmiş milletvekilleri bir şekilde içeride tutuluyor. Milletin iradesi hapiste” dedi. Şandır, şöyle dedi:

  “Mehmet Haberal Kanunu olarak topluma mal olan kanun kimin öfkesine kurban gitti bilmiyorum. Adına basın ‘Haberal Kanunu’ dendiği için mi geri çektiniz, anlamakta zorlanıyorum.

  Birileri talimat veriyor çıkacak bu kanun diye gündemi ona göre belirliyorsunuz. Burası hiç kimsenin yani maraba derler bizim orada esiri değil emir kulu değil” dedi.

  -AKP’Lİ AYDIN: YARGI SÜRECİNE MÜDAHALE ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL-

  AKP Grup Başkanvekili Ahmet Aydın da, Meclis’in kendi gündemine hakim olduğunu belirterek, “Bizler de bir milletvekilinin içeride olmasını arzu etmeyiz. Yalnız yargı sürecine de bizim burada müdahale etmemiz mümkün değil. Bunlar seçildikten sonra içeri girmedi. Bu arkadaşlarımız zaten tutuklu arkadaşlardı.

  Konu çarpıtıldı. Bu arkadaşlarımızı tutukluyken aday ettiniz. Ama bunların salıverilip verilmemesi konusunda ne bizim ne sizin yargıya yapacağı müdahale söz konusu olabilir mi, olamaz. Bunun takdirini sizin bu arkadaşları yaparken yapması gerekmez miydi?” diye sordu.

  Aydın, Meclis gündemine yönelik eleştirilere de, “Komisyonlardaki görüşmeler bitmeden, rapor olmadan gündeme almamız söz konusu değil. Önümüzdeki hafta komisyonda olabilir görüşülen konular rapora bağlandıktan sonra kırmızı bültene alındıktan sonra pekala olarak halkımızın gündeminde olan bu meseleleri Genel Kurul gündemine getireceğiz” dedi.

  -CHP’Lİ GENÇ: “EŞKIYALIK, ZORBALIK”-

  AKP’nin hayal aleminde yaşadığını iddia eden CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, 4+4+4 teklifi görüşmelerinde yaşananları hatırlatarak, “Bizi ezdiniz. 150 milletvekili getirdiniz. Bu eşkıyalık, zorbalık demektir” dedi.

  Suriye’de yaşananlara da değinen Genç, “Yarın Suriye’ye bir saldırı olduğunda bunun yansıması Türkiye’ye de olur. Yarın savaş çıktığında sizin de çocuklarınız var. Bu memlekette iç kavga çıkarsa kaçacak delik bulamazsınız. Amerika da sizi kurtarmaz İsrail de sizi kurtarmaz” dedi.

  Ahmet Aydın da, “Bir hayal aleminde arkadaş. Kem söz sahibine aittir, aynen iade ediyorum. Hangisi eşkıyalık sorarım size. Zorbalık, eşkıyalık nedir. Eşkıyalık beğenmediğiniz zaman Genel Kurul kürsüsüne işgal etmek midir? Eşkıyalık beğenmediniz zaman komisyon başkanlık divanına 534 gramlık tankı atmak mıdır, bu eşkıyalığa prim vermeyeceğiz” dedi.

  Okunma Sayısı ; 1.126

  Meclis’te Genç’li ‘Eşkiya’ tartışması Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Meclis’te Genç’li ‘Eşkiya’ tartışması Etiketler